marec 2020
po ut st št pi so ne
           
2
9
23
30
         

Slováci v svetovom rebríčku

K 10.septembru sa v svetovom rebríčku dvojhry mužov nachádza Milan Dratva na 170. mieste. Martine Repiskej patrí v ženskej dvojhre priečka číslo 89..


Milan s Martinou sú našimi najlepšími dvojhrármi a momentálne v rámci olympijskej kvalifikácie bojujú o cenné body. Okrem nich máme ešte v rebríčku dvojhry žien Katku Vargovú, ktorá úraduje na 439. mieste. V dvojhre mužov to tak veselé nie je, pretože ďalším Slovákom v rebríčku je až Matej Poláček nachádzajúci sa na priečke číslo 1246.

Štvorhrovými jednotkami sú na 435. pozícii Andrej Antoška s Jakubom Horákom. Juraj Vachálek/Miroslav Haring ako úradujúci majstri však neodskakujú ďaleko, a našli by ste ich na 495. mieste. Katka Vargová spolu s Ukrajinkou Khrystynou Dzhanhobekovou obývajú 193. priečku a dvojici Martina Repiská/Mia Tarcalová patrí miesto číslo 831.. V mixe patrí nášmu reprezentačnému páru Milan Dratva/Martina Repiská 216. pozícia a Jakub Horák s Miou Tarcalovou sa nachádzajú na 751. mieste.

Svetovou jednotkou je aj naďalej Japonec Kento Momota.  Dán Anders Antonsen sa však posunul na štvrté miesto a Viktora Axelsena vytlačil na siedmu pozíciu. U žien je na špici Japonka Akane Yamaguchi, najlepšou Európankou je Dánka Mia Blichfeldt na dvanástej priečke. Japonci velia rebríčku aj do tretice, a to v štvorhre žien. Mayu Matsumoto/Wakana Nagahara sú číslom jeden, Bulharky Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva sú jedenástkami rebríčka. V štvorhre mužov sú v čele rebríčka Indonézania Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo, ktorých z druhého miesta prenasledujú ich krajania a úradujúci majstri sveta Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan. Dáni Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen sú na ôsmej priečke. Číňania Zheng Si Wei/Huang Ya Qiong sú jednotkami v mixe, anglickému páru Marcus Ellis/Lauren Smith patrí ôsme miesto.

Rebríček TU

 

11. 9. 2019