28
29
30

ME U15: Rumun nad Ondrejčákove sily

Slovenský reprezentant Gregor Ondrejčák zvíťazil v prvom kole dvojhry chlapcov nad Shonom Leitmanom z Izraela. V tom druhom mu však v ceste stál mimoriadne nadaný Rumun, ktorý bol aj napriek Gregorovmu bojovnému výkonu nad jeho sily.

Slovák prvý set prehral jasným skóre 4:21. V druhom sete sa ale pozviechal a o výsledok zabojoval ako sa patrí. Druhý set maximálne zdramatizoval, a k výhre mu možno chýbalo trošku šťastia. Nakoniec ale výsledok 20:22 v prospech Rumuna Lucu-Stefana Pandeleho, ktorý nie je len tak hocijakým hráčom, pretože v zbierke skalpov má napríklad aj hladkú výhru nad našim úradujúcim majstrom Andrejom Suchým.

Tréner Lukáš Klačanský je však s Gregorovým výkonom spokojný, ba čo viac, prezradil, že pokiaľ by mu niekto pred zápasom povedal, že Gregor bude s Pandelem hrať v nastavení, tak by to tomu veľmi neveril. Podľa jeho slov sa Gregor svojou bojovnosťou vrátil do zápasu, keď v druhom sete vyhrával 11:7. Pri jednej z výmen ale Slovák  nesklepol košík na sieti a súper sa opäť dostal do tempa. Gregor ešte dokázal otočiť prvý mečbal, no konečný výsledok bol aj tak 22:20 v prospech Rumuna. Tréner hodnotil pozitívne najmä Gregorov prístup, to ako sa k zápasu postavil a ako bojoval.

Gregor teda svoje účinkovanie v dvojhre ukončil, no čaká ho ešte stretnutie v štvorhre, kde po boku Matúša Poláčeka nastúpi proti nasadeným hráčom z Turecka.