jún 2018
po ut st št pi so ne
       
4
5
6
11
18
25
 
             

Európsky rebríček U17

  8. 3. 2018
K prieniku do prvej päťky najlepších Európanov už Andrejovi Antoškovi nechýba naozaj veľa. Aké čísla v aktuálnom rebríčku kategórie do sedemnásť rokov patria Slovákom?

K 5.marcu 2018 sú na vedúcich pozíciách vo dvojhrách Francúz Christo Popov a Ruska Elena Filippova. Ruským hráčom patrí číslo jeden aj vo štvorhrách. U chlapcov je na prvej pozícii Georgii Lebedev, u dievčat zasa Anastasiia Shapovalova. Nemecký reprezentant Matthias Kicklitz obsadil prvú priečku v mixe.

A čo Slováci?

Najlepšie umiestnením hráčom v európskom rebríčku je už spomínaný Andrej Antoška, ktorému vo dvojhre patrí miesto číslo 7., a vo štvorhre sa dokonca nachádza na priečke číslo 5.. V mixe sa Andrej nachádza v TOP 20-tke hráčov, a aktuálne obýva 19. miesto. Druhým Slovákom v rebríčku je Peter Dubecký, ktorý vo dvojhre zastáva 84. priečku, a vo štvorhre by ste ho našli na 98. mieste. Peter Radoczi ako tretí Slovák v rebríčku obýva 119. pozíciu vo dvojhre a 143. miesto vo štvorhre. Po účasti na Majstrovstvách Európy v kategórii do pätnásť rokov, kde sa Sebastiánovi Kadlecovi podarilo zvíťaziť v jednom stretnutí sa posunul rebríčkom, a momentálne je vo dvojhre na 103. priečke.

Z dievčat je na tom najlepšie Júlia Chmurovičová, ktorá vo dvojhre zastáva 84. miesto, vo štvorhre jej patrí 47. priečka, a v mixe sa nachádza na 125. mieste. Natálii Tomčovej ušla prvá stovka len o kúsok, pretože vo dvojhre úraduje na 103. priečke. Vo štvorhre zastáva 67. miesto, a v mixe je na 88. priečke. Michaela Telehaničová je aktuálne vo dvojhre na 113. mieste a spoločne so Sofiou Slosiarikovou sa delia o 92. miesto vo štvorhre. Sofia je zasa vo dvojhre na 144. priečke.

Kompletný rebríček nájdete TU.