apríl 2018
po ut st št pi so ne
           
2
16
23
           

Jamaica International a Dutch Junior v skratke

  6. 3. 2018
Ako sa slovenským reprezentantom darilo na medzinárodných turnajoch Jamaica International a Dutch Junior už vieme, ale k obom podujatiam sa ešte na chvíľu vrátime, aby sme spoločne zistili, ktorí hráči triumfovali.

Milan Dratva spoločne s Martinou Repiskou štartovali v jamajskom Kingstone, kde sa však opätovný úspech v podobe Martininho finále nekonal. Marta prehrala štvrťfinálový duel s mladou Američankou Jamie Hsu, a podľa jej vlastných slov ju jej hra zaskočila. Ako sa neskôr ukázalo, zaskočené ostali asi aj ďalšie hráčky, pretože Hsu sa nakoniec stala celkovou víťazkou turnaja. Vo dvojhre mužov sa Kubáncovi Oslenimu Guerrerovi, ktorý v druhom kole zdolal v troch setoch Milana, podarilo dokráčať len do semifinále. Výhru na podujatí si na konto pripísal druhý nasadený Kanaďan Jason Anthony Ho-Shue. Vo štvorhre mužov triumfovali štvrtí nasadení Indovia Tarun Kona/Saurabh Sharma, vo štvorhre žien zasa nenasadené Američanky Jamie Hsu/Jamie Subandhi. Titul z mixu sa podarilo získať kubánskemu páru Osleni Guerrero/Yeily Mari Ortiz Rodriguez.

Kompletné výsledky nájdete TU.

Zverenci trénera Tibora Kesslera, menovite Andrej Antoška a Mia Tarcalová zasa štartovali na prestížnom juniorskom podujatí YONEX Dutch Junior v holandskom Haarleme. O kvalite turnaja asi netreba vôbec hovoriť, veď všetci medailisti pochádzajú z Ázie. Ani jednému z európskych hráčov sa na tomto turnaji nepodarilo zabodovať.

Čo sa týka našich reprezentantov, Andrej zvíťazil v prvom kole nad Portugalcom Oliveirom, no v kole druhom nestačil v troch setoch na domáceho Dennisa Koppena. Mia hneď v prvom kole narazila na Indonézanku Alyu Rahmu Mulyani, ktorá bola nad jej sily. Spoločne sa Slováci predstavili aj v mixe, kde zaznamenali výhru v prvom kole, ale ďalšiu cestu turnajovým pavúkom im prekazili nasadené jedenástky z Kórey.

Celkovým víťazom dvojhry chlapcov sa stal prvý nasadený  Kunlavut Vitidsarn z Thajska. Výhru vo dvojhre dievčat zaknihovala druhá nasadená Číňanka Zhiyi Wang. Číňania si na konto pripísali ešte ďalšie dva triumfy. Postarali sa o ne Weikeng Liang/Yichen Shang vo štvorhre chlapcov a tretí nasadení Xinwa Guo/Xuanxuan Liu v mixe. Víťazkami štvorhry dievčat sa stali Pearly Koong Le Tan/Ee Wei Toh z Malajzie.

Kompletné výsledky nájdete TU.