apríl 2018
po ut st št pi so ne
           
2
16
23
           

Austrian Open: Skúsenosti pre Haringa s Vachálkom

  26. 2. 2018
Miroslav Haring spolu s Jurajom Vachálkom štartovali na medzinárodnom podujatí Austrian Open 2018 (21.-24.2.2018) v rakúskej Viedni, kde sa spoločne predstavili v prvom kole štvorhry mužov. Ich súpermi boli turnajové päťky z Indonézie, a zároveň neskorší medailisti.

Slovenskí reprezentanti vedeli, že ich na turnaji nečaká prechádzka ružovou záhradou, a to aj napriek tomu, že ich súpermi boli ešte stále juniorskí hráči. Indonézania Ghifari Anandaffa Prihardika/Ferdian Mahardika Ranialdy vystupovali v turnajovom pavúku ako piaty nasadený pár, a svoje konečné postavenie dokonca vylepšili, keď sa v závere turnaja ocitli na bronzovej priečke. Duel prvého kola proti Mirovi a Jurovi trval celkovo 16 minút, Slováci po výsledku 21:10 a 21:7 odchádzali z kurtu ako porazení. Ako spomínali pred turnajom, vedeli, že ázijský štýl bedmintonu je oproti tomu európskemu v mnohých veciach odlišný, a že zápas určite preverí ich bedmintonové zručnosti. Čo dodať? Slováci určite nazbierali množstvo ďalších skúseností, ktoré zúročia pri budúcich tréningoch, a najmä pri ďalších zápasoch s ázijskými hráčmi, ktoré možno prídu už čoskoro. Aj Miro s Jurom sa totiž predstavia na našom domácom podujatí YONEX Slovak Open 2018 v Trenčíne, kde privítame množstvo hráčov z Ázie.

Turnajové výhry si rozdelili bedmintonisti piatich rôznych národností. Vo dvojhre mužov triumfoval druhý nasadený Ind  Kashyap Parupalli, vo dvojhre žien zasa nenasadená Dánka  Anna Thea Madsen, ktorá sa na kurty vrátila po zranení. Výhru zo štvorhry mužov si na konto pripísal pár  Chen Lu/Hong We YE z Taiwanu, výhru zo štvorhry žien Japonky Chisato Hoshi/Kie Nakanishi. V mixe sa na najvyšší stupienok podarilo vystúpiť prvým nasadeným Rusom Evgenijovi Dreminovi/Evgenii Dimovej.

Kompletné výsledky nájdete TU.  

MD 1.kolo: Miroslav Haring/Juraj Vachálek (SVK) – Ghifari Anandaffa Prihardika/Ferdian Mahardika Ranialdy /5/ (INA) 10:21, 7:21