apríl 2018
po ut st št pi so ne
           
2
16
23
           

Slováci vo svetovom rebríčku

  2. 2. 2018
Novou slovenskou jednotkou sa v svetovom rebríčku k 2.februáru 2018 stal úradujúci majster Slovenska Milan Dratva, ktorý sa aj vďaka bodom z posledného turnaja na Islande, posunul v rebríčku na 166. miesto.

Milan má oproti Matejovi Hliničanovi náskok len zopár miest, no ako sme už spomínali dávnejšie, súboj o prvenstvo sa dal očakávať. Milan teda aktuálne zastáva 166. priečku, a Matejovi patrí 171. miesto, čo je len o päť pozícii menej. Tretím mužom v rebríčku je Juraj Vachálek, ktorému patrí miesto číslo 892..

Martina Repiská obýva v rebríčku priečku číslo 89.. Z reprezentantiek je na druhom mieste Alžbeta Peruňská, a to na 802. pozícii. Lucii Grenčíkovej patrí miesto číslo 976..

Vo štvorhre mužov sú našim najlepším párom práve Matej s Milanom, ktorí sa nachádzajú na 104. priečke. Jurajovi s Miroslavom Haringom patrí v rebríčku 315. miesto. Oba ženské páry, konkrétne Mia Tarcalová/Katarína Vargová a Alžbeta Peruňská/Lucia Vojtejová sídlia na delenej 655. priečke. V mixe patrí reprezentačnému páru Milan Dratva/Martina Repiská 149. miesto.

Už 13.-18.februára sa desať členov reprezentácie predstaví na Majstrovstvách Európy mužských a ženských družstiev v ruskej Kazani. Mužský tím vedený Michalom Matejkom budú tvoriť Milan Dratva, Matej Hliničan, Juraj Vachálek, Miroslav Haring a Andrej Antoška. Ženské družstvo zložené z Martiny Repiskej, Lucie Grenčíkovej, Mii Tarcalovej, Kataríny Vargovej a Alžbety Peruňskej bude mať pod dohľadom Marián Šulko.

Okrem Thomas a Uber cupu sa potom 21.-24. februára predstavia Miroslav Haring s Jurajom Vachálkom na podujatí Austrian Open, kde nastúpia spoločne vo štvorhre. Na prelome mesiacov čaká hráčov domáci turnaj YONEX Slovak Open (28.2.-3.3.2018), na ktorom budú z reprezentantov štartovať Matej Hliničan, Juraj Vachálek, Miroslav Haring, Peter Hrnčár, Adam Horák a Lucia Grenčíková. Všetkých spomínaných samozrejme doplnila aj juniori, menovite Jakub Horák, Erik Bartoš, Alžbeta Peruňská, Alexandra Remeňová a Lucia Vojteková.

Na záver dodáme, že stále úradujúcimi svetovými jednotkami vo dvojhrách sú Dán Viktor Axelsen a Tai Tzu Ying z Taiwanu. Španielke Caroline Marin patrí piate miesto. Vo štvorhre mužov úradujú Indonézania Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo, z druhej priečky ich prenasledujú Dáni Mathias Boe/Carsten Mogensen. U žien sú číslom jeden Číňanky Chen Qingchen/Jia Yifan. Najúspešnejšími Európankami sú Christina Pedersen/Kamilla Rytter Juhl na tretej priečke. Číňanom patrí číslo jeden aj v mixe, konkrétne dvojici Zheng Siwei/Chen Qingchen. Manželia Chris a Gabrielle Adcockovci obývajú šieste miesto.  

Kompletný rebríček nájdete TU.