marec 2018
po ut st št pi so ne
     
5
12
13
19
26
 
             

Čo priniesol mesiac: „Február 2018“

  6. 3. 2018
Počas februára sme nahliadli na domáce podujatia, no navštívili sme aj niektoré zahraničné turnaje, kde Slovensko reprezentovali naši hráči. Hlavným trhákom však bezpochyby boli Majstrovstvá Európy mužských a ženských družstiev, Majstrovstvá Európy v kategórii do pätnásť rokov, či domáce podujatie YONEX Slovak Open 2018.

Grand Prix A turnaje

Na úvodnom juniorskom Grand Prix A turnaji v Ilave sa 3.februára 2018 predstavilo celkovo 61 bedmintonistov. Po dve prvenstvá si na konto pripísali domáci Jakub Horák a Bratislavčanka Alžbeta Peruňská. Obaja triumfovali vo dvojhrách, a následne aj vo štvorhrách. Čítajte viac.

10.februára 2018 sa v telocvični Základnej školy v Rozhanovciach uskutočnil celoslovenský turnaj v kategórii do pätnásť rokov, na ktorom ziskom troch prvenstiev dominoval hráč oddielu BKK Sliač Simeon Suchý. Čítajte viac.

17.februára sa vo Zvolene konal celoslovenský turnaj v kategórii do trinásť rokov, na ktorom sa najúspešnejšími hráčmi ziskom troch zlatých medailí stali Andrej Suchý (BKK Sliač) a Johanka Ivanovičová (SC Pohoda Trnava). Čítajte viac.

Celoslovenský turnaj v kategórii do sedemnásť rokov prebehol 24.februára v Púchove. Hráčke Lokomotívy Košice Natálii Tomčovej sa podarilo na podujatí vybojovať tri prvenstvá, Trenčan Patrik Papánek triumfoval v dvoch disciplínach. Čítajte viac.

Univerziáda

Bedmintonový turnaj Zimnej univerziády, ktorý sa konal 6.februára 2018 vo Zvolene, spoznal svojich víťazov. Najúspešnejšími hráčmi podujatia sa po dvoch triumfoch stali Tomáš Dratva a Lucia Grenčíková, ktorí zároveň obhájili svoje výhry z roku 2016. Čítajte viac.

Medzinárodné juniorské a mládežnícke podujatia

Medzinárodný turnaj juniorov v maďarskom Pécsi, ktorý sa konal 8.-11.2.2018, bol opäť úspešným najmä pre Andreja Antošku a Jakuba Horáka, ktorí podobne ako na turnaji v Poľsku, dokázali vo štvorhre chlapcov dokráčať až do semifinále, kde im k samotnému postupu do finále chýbal len naozaj malý krôčik. Čítajte viac.

Talianske Miláno hostilo v dňoch 23.-25.2.2018 medzinárodný juniorský turnaj, na ktorom sa predstavil aj slovenský reprezentant Jakub Horák. Výhry vo všetkých disciplínach sa podarilo zaknihovať hráčom z Taiwanu, ktorí sa bezpochyby stali najúspešnejšími účastníkmi podujatia. Čítajte viac.

Medzinárodný juniorský turnaj YONEX Dutch Junior 2018 bol ďalšou zastávkou aj pre slovenských reprezentantov Andreja Antošku a Miu Tarcalovú. Čítajte viac.

Zahraničné turnaje

Miroslav Haring spolu s Jurajom Vachálkom štartovali na medzinárodnom podujatí Austrian Open 2018 (21.-24.2.2018) v rakúskej Viedni, kde sa spoločne predstavili v prvom kole štvorhry mužov. Ich súpermi boli turnajové päťky z Indonézie, a zároveň neskorší medailisti. Čítajte viac.

Slovenskí reprezentanti Milan Dratva a Martina Repiská ukončili svoje účinkovanie na medzinárodnom turnaji Jamaica International bez väčšieho úspechu, ak nerátame štvrťfinálovú účasť Martiny vo dvojhre. Aktuálne čaká našich najlepších singlistov pár dní voľna, po ktorých sa presunú na ďalší turnaj do Brazílie. Čítajte viac.

YONEX Slovak Open, alebo najprestížnejší turnaj organizovaný na Slovensku sa v dňoch 28.2.-3.3.2018 konal za účasti viac ako 200 hráčov z 36-tich krajín v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne. Z výhier sa v závere podujatia radovali ázijskí bedmintonisti, pričom v troch prípadoch sa na najvyšší stupienok podarilo vystúpiť reprezentantom Taiwanu. Čítajte viac.

Rozhovory, komentáre, hodnotenia

Počas februára sa v ruskej Kazani odohrali Majstrovstvá Európy mužských a ženských družstiev, na ktorých malo Slovensko zastúpenie ako na Thomas, tak aj na Uber cupe. Ešte pred začiatkom podujatia sme v skratke vyspovedali oboch vedúcich tímov, a to Michala Matejku ako aj Mariána Šulka. Čítajte viac.

Po skončení účinkovania Slovákov na európskom šampionáte sme Vám ponúkli krátky náhľad späť. Miroslav Haring, ktorý sa na podujatí predstavil vo štvorhrách po boku Juraja Vachálka sa s nami podelil o svoje dojmy, ktoré získal v stretnutí s Anglickom, keď s Jurom nastúpili na duel proti bronzovým olympionikom Marcusovi Ellisovi/Chrisovi Langridgovi. Čítajte viac.

Ako Marián Šulko hodnotil výkony slovenských reprezentantiek, ktoré na šampionáte zaznamenali výhru s Portugalskom, a následne prehry s Maďarskom a bronzovým Španielskom? Čítajte viac.

Ruská Kazaň hostila v dňoch 16.-18.februára 2018 aj európsky šampionát hráčov v kategórii do pätnásť rokov, kde Slováci odohrali celkovo osem stretnutí a zaznamenali dve výhry ako aj šesť prehier. Prečítajte si ako je s účinkovaním našich reprezentantov spokojný tréner Miloslav Čuntala. Čítajte viac.

Slovenskí reprezentanti Milan Dratva, Matej Hliničan, Juraj Vachálek, Miroslav Haring a Andrej Antoška obsadili na Majstrovstvách Európy mužských družstiev v skupine číslo dva konečné tretie miesto, keď dokázali poraziť Grónsko, prehrali so striebornými Angličanmi a po vyrovnanom dueli podľahli maďarským bedmintonistom. Ako ich vystúpenie a samotné výsledky hodnotil tréner Michal Matejka, ktorý sa počas šampionátu musel pasovať so zdravotnými problémami u viacerých hráčov? Čítajte viac.

Z domova

10.februára sa v Košiciach uskutočnilo školenie a skúšky vrchných rozhodcov, po ktorom na zoznam rozhodcov SZBe pribudlo osem nových mien. Čítajte viac.

Informovali sme Vás, že Majstrovstvá Európy, ktoré sa tento rok uskutočnia 24.-29.apríla v španielskej Huelve, budú mať pre Slovensko mimoriadny význam. Do bojov totiž zasiahnu naši reprezentanti až v štyroch z piatich disciplín. Čítajte viac.

Školenie a skúšky vrchných rozhodcov už majú za sebou aj účastníci, ktorí absolvovali náročný deň pod vedením Filipa Guldana v športovej hale Bowling Bar, v Bratislave, dňa 25.2.2018. Čítajte viac.

Zo sveta

Na Slovensku sa 3.februára 2018 odohral Grand Prix A turnaj juniorov, no v osemnástich európskych krajinách sa počas víkendu uskutočnili národné šampionáty. Čítajte viac.

Ír Scott Evans, historicky prvý hráč írskej národnosti, ktorý sa kvalifikoval na Olympijské hry, ohlásil koniec svojej profesionálnej bedmintonovej kariéry, za ktorou chcel konečnú bodku urobiť na Thomas cupe. Čítajte viac.

Možné je naozaj všetko, a presvedčil nás o tom ruský kozmonaut Alexander Misurkin, ktorý tvrdil, že prvý vesmírny bedmintonový zápas bol pre neho niečo ako osadenie vlajky na Marse. Čítajte viac.

Majstrovstvá Európy mužských a ženských družstiev, ktoré sa konali v ruskej Kazani ovládli reprezentácie Dánska. Mužom sa na tomto prestížnom podujatí podarilo triumfovať dokonca sedemkrát a ženám päťkrát. Čítajte viac.

Majstrovstvá Európy hráčov v kategórii do pätnásť rokov, ktoré 16.-18.februára 2018 prebehli taktiež v ruskej Kazani, popri tímových šampionátoch mužov a žien, sa vydarili najmä ruským hráčom, ktorí si na konto pripísali tri prvenstvá a množstvo ďalších pódiových umiestnení. Čítajte viac.