marec 2018
po ut st št pi so ne
     
5
12
13
19
26
 
             

Juniori v svetovom rebríčku

  2. 2. 2018
Po rebríčku dospelých sa pozrieme aj na svetový rebríček juniorov, v ktorom sa Andrej Antoška blíži k TOP 50-tke hráčov sveta.

Lídrami rebríčka dvojhier sú k 2.februáru 2018 reprezentanti z Thajska, a to Kunlavut Viditsarn a  Pattarasuda Chaiwan. Z Európanov patrí siedme miesto Francúzovi Christo Popovovi a piate miesto Bulharke Marii Delcheve. Jednotkou štvorhry chlapcov je Číňan Di Zijian. Šiestym párom sveta sú Škóti Christopher Grimley/Matthew Grimley. U dievčat je číslom jeden Kórejka Ha Na Baek, tureckému páru Bengisu Ercetin/Nazlican Inci patrí ôsma priečka. V mixe sa na pozícii jednotiek usídlili Indonézania Rehan Nauful Kusharjanto/Siti Fadia Silva Ramadhanti. Z čísla desať sa momentálne raduje Slovinka Petra Polanc.

Zo Slovákov je na tom najlepšie už spomínaný Andrej Antoška, ktorý sa pomalými krokmi blíži k prvej päťdesiatke hráčov sveta. „Ajovi“ aktuálne vo dvojhre patrí 56. miesto. Vo štvorhre sa nachádza na priečke číslo 100., a v mixe obýva 353. miesto. Jakub Horák sa do TOP sto hráčov dostal len vo štvorhre, kde momentálne zastáva 79. miesto. Vo dvojhre mu však k elitnej stovke nechýba veľa, pretože práve sa nachádza na 109. priečke. V mixe mu patrí 149. miesto.

Dvakrát v sa v TOP stovke hráčov nachádza aj Mia Tarcalová. Mii patrí vo štvorhre 72. priečka, v mixe zasa zastáva pozíciu číslo 87.. Vo dvojhre úraduje Prešovčanka na 124. mieste. Druhou najúspešnejšou juniorkou je Alžbeta Peruňská, ktorej vo dvojhre patrí 155. priečka, vo štvorhre by ste ju našli na 145. mieste, v mixe na 235. pozícii. Alexandra Remeňová úraduje na 262. mieste v mixe, na 165. priečke vo štvorhre, a na 275. mieste vo dvojhre. Poslednou reprezentantkou, ktorú spomenieme bude Lucia Vojteková, ktorej vo štvorhre patrí  199. priečka.

Čo sa týka medzinárodných podujatí, tých majú naši juniori počas februára na programe hneď niekoľko. Už budúci týždeň sa predstavia na turnaji v Maďarsku, kde nás pod vedením trénera Tibora Kesslera budú reprezentovať Andrej Antoška, Jakub Horák, Erik Bartoš, Mia Tarcalová, Alžbeta Peruňská, Alexandra Remeňová a Lucia Vojteková.

Ďalším juniorským turnajom, na ktorom budeme sledovať výkony Andrej Antošku a Jakuba Horáka bude podujatie Italian Junior (23.-25.2.2018). Nasledovať bude Dutch Junior (28.2.-4.3.2018), kde sa pre zmenu po boku Andreja Antošku predstaví Mia Tarcalová. Ostatní reprezentanti budú štartovať na vrcholnom domácom podujatí YONEX Slovak Open (28.2.-3.3.2018).

Kompletný rebríček nájdete TU.