marec 2018
po ut st št pi so ne
     
5
12
13
19
26
 
             

Čo priniesol mesiac: „Január 2018“

  31. 1. 2018
Ako prebiehal úvodný mesiac sezóny 2018 a čo všetko sa udialo na slovenskej ale aj zahraničnej scéne?

Grand Prix A turnaje

Najúspešnejším hráčom prvého celoslovenského turnaja v kategórii do jedenásť rokov, ktorý sa 27.januára konal v Trenčíne, sa ziskom troch prvenstiev stal Andrej Suchý. Dvoma zlatými sa blysla aj Emma Žiačiková. Čítajte viac.

Náročný víkend absolvovali aj účastníci prvého Grand Prix A turnaja dospelých v sezóne 2018, ktorí 26.-28.januára bojovali o turnajový triumf a body do slovenského rebríčka v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne. Ziskom hetriku vynikol Juraj Vachálek, ktorý vo všetkých disciplínach potvrdil rolu favorita. Čítajte viac.

Rozhovory

Štvornásobná majsterka Slovenska Martina Repiská má za sebou úspešný rok 2017, o ktorom sme sa s ňou porozprávali. Dozvedeli ste sa ako hodnotí sezónu 2017, ktoré výsledky sa pre ňu stali najväčšími úspechmi, z čoho bola sklamaná, a oboznámi Vás aj so svojim ďalším programom v novej sezóne 2018. Čítajte viac.

Bedmintonistovi Lokomotívy Košice Milanovi Dratvovi sa počas sezóny 2017 podarilo dosiahnuť niekoľko vynikajúcich výsledkov, medzi ktoré určite patrí obhajoba titulu na Majstrovstvách Slovenska v mixe, ako aj zisk titulu z dvojhry mužov. Aký bol teda rok 2017 z pohľadu nášho majstra? Čítajte viac.

Ako hodnotí prezident Slovenského zväzu bedmintonu Anton Siažik uplynulú sezónu, a ako vidí budúcnosť nášho športu v roku 2018? Čítajte viac.

Predsedu športovo-technickej komisie Richarda Bálinta sme sa opýtali na najhlavnejšie zmeny sezóny 2018, ktoré sa týkajú najmä zmeny systému v najvyššej slovenskej súťaži družstiev. Čítajte viac.

Juraj Vachálek, hráč bratislavských Spojov, vicemajster Slovenska vo dvojhre a majster Slovenska vo štvorhre má za sebou ťažký rok, ktorý ho však neodradil od ďalšieho pokračovania jeho bedmintonovej kariéry... Čítajte viac.

Slovenský reprezentant Matej Hliničan nemá za sebou podľa vlastných slov veľmi úspešný rok, no napriek tomu spravil niekoľko dôležitých rozhodnutí na ceste k lepšej bedmintonovej budúcnosti. Veľkým krokom vpred bol jeho presun do Dánska, kde momentálne žije a trénuje, a to v spoločnosti ďalších európskych hráčov vysokej kvality. Čítajte viac.

Bedmintonistka CEVY Trenčín Lucia Grenčíková obsadila na Majstrovstvách Slovenska striebornú priečku, a so svojim tímom skončila v najvyššej slovenskej súťaži družstiev na treťom mieste. Aktuálne má pred sebou rušné študijné obdobie, no zároveň je členkou slovenského ženského tímu, ktorý bude už o mesiac štartovať na Uber cupe. Čítajte viac.

Slovenský reprezentant Miroslav Haring získal na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska po boku klubovej spoluhráčky Vandy Popluhárovej bronz z mixu a taktiež sa mu spoločne s Jurajom Vachálkom podarilo obhájiť majstrovský triumf vo štvorhre mužov. Po úspešnej sezóne čaká, v roku 2018, hráča bratislavských Spojov okrem iného aj premiéra v reprezentačnom družstve dospelých, a to priamo na februárovom Thomas cupe v ruskej Kazani. Čítajte viac.

Zahraničné turnaje

Jarolím Vícen si na turnaji Grand Prix A dospelých v Českom Tešíne vybojoval prvenstvo vo dvojhre mužov, a vo štvorhre spoločne s Janom Vitverom skončili na druhom mieste. Čítajte viac.

Slovenský reprezentant Milan Dratva na podujatí z radu International Series vo Švédsku síce nezvíťazil ani v jednom stretnutí, no podľa vlastných slov odchádzal z turnaja spokojný. Čítajte viac.

Milan Dratva neskôr zažiaril na medzinárodnom turnaji Iceland International, keď sa dokázal prebojovať až do štvrťfinále, kde ho zastavil neskorší finalista Ind Bodhit Joshi. A hoci slovenský reprezentant nie je s výsledkom v poslednom dueli veľmi spokojný, nič to nemení na fakte, že si do svetového rebríčka pripíše skvelých 1370 bodov. Čítajte viac.

Medzinárodné juniorské a mládežnícke podujatia

Slovenský tím, v zložení Andrej Suchý, Gregor Ondrejčák, Matúš Poláček, Dominik András, Johanka Ivanovičová, Ella Klačanská, Nina Holubová a Sarah Antónia Suchá, obsadil na medzinárodnom turnaji družstiev v kategórii do trinásť rokov, v maďarskom Pécsi celkové piate miesto. Čítajte viac.

Z medzinárodného turnaja VICTOR Polish Junior 2018, ktorý sa 18.-21.januára konal v meste Przemysl, si slovenskí reprezentanti doviezli bronz zo štvorhry chlapcov, o ktorý sa postarali Andrej Antoška s Jakubom Horákom. Čítajte viac.

Zo šesťčlennej košicko-prešovskej výpravy sa na medzinárodnom turnaji Medvode FZ FORZA U17 Cup najviac darilo Natálii Tomčovej a Júlii Chmurovičovej, keď vo štvorhre dievčat obsadili konečné tretie miesto. Čítajte viac.

Z domova

K 1.januáru 2018, teda k začiatku novej sezóny sme spoznali mená hráčov, ktorí sa dostali do širšej reprezentácie Slovenska, a to ako u dospelých, tak aj u juniorov. Čítajte viac.

Počas januára sa v Ilave pod vedením trénera Miloslavu Čuntalu konalo sústredenie hráčov, v kategórii do pätnásť rokov, ktorí budú štartovať na nadchádzajúcich Majstrovstvách Európy do pätnásť rokov, v ruskej Kazani. Čítajte viac.

Informovali sme Vás, že tohtoročná BE Summer school sa bude konať v termíne 7.- 14. júla 2018 opäť v slovinskom meste Podcetrtek. Nezabudnite, že zúčastniť sa jej okrem hráčov môžu aj tréneri. Čítajte viac.

Stále platí, že ak sa chcete stať súčasťou organizačného tímu a naplno si vychutnať atmosféru medzinárodného podujatia YONEX Slovak Open, ktoré sa uskutoční 28.2.-3.3.2018 v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne, potom tu pre Vás máme skvelú ponuku! Čítajte viac.

Zo sveta

Svetová bedmintonová federácia predstavila na úvod sezóny 2018 novinku, ktorou bolo partnerstvo s firmou HSBC, teda partnerstvo s jednou z najväčších finančných a bankových organizácií na svete. Zároveň BWF pretvorila systém svetových podujatí. Zbytočne by ste už v kalendári hľadali Superseries či Grand Prix podujatia, pretože všetky aktuálne spadajú pod HSBC BWF World Tour. Čítajte viac.

Už šiesty rok po sebe sa na slávnostnom galavečeri, ktorý sa bude konať 14. apríla 2018, uskutoční vyhlásenie najlepších európskych hráčov roka. Hlasovať za toho "naj" môžete ešte aj Vy! Čítajte viac.

Luxembursko bude v roku 2019 debutovať ako hostiteľ vrcholného európskeho podujatia, ktorým budú Klubové majstrovstvá Európy. Tie sa uskutočnia 3.-9.júla v meste Junglister. Čítajte viac.

Na podujatí DAIHATSU Indonesia Masters, ktorý sa radil do série šnúry turnajov HSBC BWF World Tour Super 500, a ktorý v indonézskej Jakarte prebiehal 23.-28.januára, sa jedinými európskymi medailistkami stali dánske štvorhrárky Kamilla Rytter Juhl s Christinou Pedersen, keď obsadili konečnú bronzovú priečku. Čítajte viac.