február 2018
po ut st št pi so ne
     
19
       
             

Európsky rebríček U17

  6. 2. 2018
V európskom rebríčku kategórie do sedemnásť rokov sa Andrej Antoška nachádza vo dvojhre a štvorhre v TOP desiatke hráčov, pričom k elitnej päťke Európanov mu chýba už len malý kúsok.

K 5.februáru 2018 úraduje na prvom mieste vo dvojhre a štvorhre chlapcov Francúz Christo Popov. Jednotkou vo dvojhre dievčat je Grammatoula Sotiriou z Grécka, číslo jeden vo štvorhre dievčat patrí Ruske Anastasii Shapovalovej. Angličanka Asmita Chaudhari sa nachádza na čele rebríčka mixu.

Najúspešnejším Slovákom je už spomínaný Andrej Antoška, ktorý sa vo dvojhre nachádza na priečke číslo 7. Vo štvorhre mu dokonca patrí 6. miesto, a v mixe by ste ho našli na pozícii číslo 20. Ďalším hráčom v rebríčku je Peter Dubecký, ktorý vo dvojhre zastáva 56. miesto, vo štvorhre obýva 57. priečku, a v mixe sa nachádza na 195. miesto. Peter Radoczi momentálne úraduje na 88. priečke vo dvojhre, a na 103. mieste vo štvorhre.

 Dievčenskou jednotkou je podľa rebríčka Júlia Chmurovučová, ktorá je vo dvojhre na 43. pozícii. Vo štvorhre sa Prešovčanka dostala do TOP 20-ky, a obsadila 19. priečku. V mixe jej patrí 104. miesto. Natália Tomčová je v rebríčku k 5.februáru na 77. mieste vo dvojhre, na 59. mieste vo štvorhre a na 70. mieste v mixe. Ďalšími nástupkyňami tejto kategórie sú ešte stále hráčky kategórie U15, a to Michaela Telehaničová so Sofiou Slosiarikovou. Michaele patrí v rebríčku 128. priečka vo dvojhre, a 190. priečka vo štvorhre. Sofia sa  vo dvojhre nachádza na 158. mieste, a vo štvorhre obýva 190. priečku.

Kompletný rebríček nájdete TU.