január 2018
po ut st št pi so ne
1
2
3
4
5
8
15
22
29
       
             

Univerziáda: Bedmintonový turnaj už zajtra

  5. 2. 2018
Vo Zvolene sa v rámci Zimnej univerziády uskutoční aj bedmintonový turnaj, ktorý je na programe už zajtra, 6.februára, a to za účasti 26-tich študentov z rôznych kútov Slovenska.

Počet prihlásených hráčov oproti poslednému ročníku (2016) mierne stúpol. Zatiaľ čo sa na poslednej univerziáde predstavilo 10 mužov a 12 žien, tento rok sa do Zvolena prihlásili 15-ti bedmintonisti a 10 bedmintonistiek.

 Na štartovacej listine sú zároveň aj obhajcovia prvenstiev. Triumf z dvojhier sa pokúsia zopakovať Tomáš Dratva a Lucia Grenčíková. Lucia sa zároveň v roku 2016 stala ziskom hetriku najúspešnejšou hráčkou šampionátu. Okrem dvojhry dominovala po boku Nikolety Bálintovej aj vo štvorhre, a s Martinom Vícenom v mixe. Titul zo štvorhry mužov putoval do rúk Karola Kiša a Kamila Kanása.

A kto sa na tohtoročnej univerziáde predstaví?

  • Ján Kurila, Michal Černák, Matej Bartoš, Lukáš Turčina, Marián Lipták, Peter Janckulík, Dárius Bálint, Karol Kiš, Kamil Kanás, Richard Šmatlák, Tomáš Dratva, Bohumil Kašela, Lukáš Gdovin, Lukáš Rajkovič, Jakub Hurta
  • Andrea Benková, Lucia Morvai, Naďa Horváthová, Gabriela Zemenčíková, Zuzana Pálková, Katarína Pajtášová, Lucia Grenčíková, Nikoleta Bálintová, Petra Korpová, Katarína Šariščanová