január 2018
po ut st št pi so ne
1
2
3
4
5
8
15
22
29
       
             

Indonesia Masters: Európa s jediným bronzom

  30. 1. 2018
Na podujatí DAIHATSU Indonesia Masters, ktorý sa radil do série šnúry turnajov HSBC BWF World Tour Super 500, a ktorý v indonézskej Jakarte prebiehal 23.-28.januára, sa jedinými európskymi medailistkami stali dánske štvorhrárky Kamilla Rytter Juhl s Christinou Pedersen, keď obsadili konečnú bronzovú priečku.

Celkovými víťazmi turnaja sa stali nenasadený Indonézan Anthony Sinisuka Ginting spolu s prvou nasadenou Tai Tzu Ying z Taiwanu vo dvojhrách, prví nasadení Indonézania  Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo vo štvorhre mužov, druhé nasadené Japonky  Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi vo štvorhre žien a čínske šestky turnaja Zheng Siwei/Yaqiong Huang v mixe.

Prvý nasadený Dán Viktor Axelsen skončil v druhom kole na rakete neskoršieho finalistu Kazumasa Sakaia, ktorému zápas za stavu 11:7 v druhom sete skrečoval. Ďalší dánski hráči sa prebojovali do štvrťfinále, konkrétne Rasmus Gemke, ktorý ale prehral s už spomínaným Japoncom Sakaiom, a Hans Kristian Solberg Vittinghus nestačil na šiesteho nasadeného Chou Tien Chena z Taiwanu.

Vo dvojhre žien sa najďalej, a to do štvrťfinále podarilo dostať Španielke Caroline Marin, ktorá ale v troch setoch podľahla ôsmej nasadenej Číňanke He Bingjiao.

Štvorhra mužov, a ďalšie štvrťfinále pre Dánsko, o ktoré sa zaslúžili Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding. Dvojica ale v súboji o postup medzi štyri najlepšie páry turnaja prehrala v trojsetovom dueli s Indmi Satwiksairajom Rankireddym/Chiragom Shettym.

V mixe sa do štvrťfinále nepodarilo prebojovať ani jednému z európskych párov, a tak sa určite najväčším turnajovým úspechom stalo tretie miesto vo štvorhre žien, o ktoré sa postarali už spomínané Dánky Kamilla Rytter Juhl s Christinou Pedersen, ktoré prehrali semifinálový duel s víťazkami z Japonska.

Kompletné výsledky nájdete TU.