január 2018
po ut st št pi so ne
1
2
3
4
5
8
15
22
29
       
             

Iceland International: 1370 bodov pre Dratvu

  30. 1. 2018
Milan Dratva zažiaril na medzinárodnom turnaji Iceland International, keď sa dokázal prebojovať až do štvrťfinále, kde ho zastavil neskorší finalista Ind Bodhit Joshi. A hoci slovenský reprezentant nie je s výsledkom v poslednom dueli veľmi spokojný, nič to nemení na fakte, že si do svetového rebríčka pripíše skvelých 1370 bodov.

Milan nastúpil v Reykjaviku na zápas prvého kola proti Angličanovi Michael Spencer-Smithovi, s ktorým sa na turnaji už raz stretol a dokázal zvíťaziť. Aj napriek tomu, že Milan zvíťazil až po troch setoch, splnil v stretnutí rolu favorita a posunul sa v pavúku ďalej.

V druhom kole ho čakal šiesty nasadený Rakúšan Luka Wraber. Kto predpokladal, že nasadenie a rebríčkové postavenie sú v tomto zápase dôležité, ten sa veľmi mýlil. Milan na zápas nastúpil s odhodlaním a po skoro hodinovom stretnutí mohol oslavovať vytúžený postup do štvrťfinále.

Duel o semifinále odohral proti Indovi Bodhitovi Joshimu, a podľa jeho vlastných slov si v ňom nepočínal práve najlepšie. Ktovie, možno Milanovi tentoraz zviazala ruky prílišná snaha. V každom prípade si Milan za štvrťfinálovú účasť pripíše do svetového rebríčka 1370 bodov.

„Moje štvrťfinále nevyšlo podľa plánov. Nevedel som sa poriadne sústrediť na zápas, v ktorom som určite mal šancu a ľahko som prehral. Mrzí ma to, ale teraz sa musím sústrediť na ďalšie turnaje, zápasy a veriť si. Držte palce našej výprave na ME tímov v Kazani!“ Milan

 

Víťazmi turnaja sa nakoniec stali druhý nasadený Angličan Sam Parsons s piatou nasadenou Indkou Saili Rane vo dvojhrách, škótske páry Alexander Dunn/Adam Hall a Julie Macpherson/Eleanor O´Donnell vo štvorhrách a Rohan Kapoor/Kuhoo Garg z Indie v mixe.  

Kompletné výsledky nájdete TU.

MS 1.kolo: Milan Dratva (SVK) – Michael Spencer-Smith (ENG) 21:10, 13:21, 21:14

MS 2.kolo: Milan Dratva (SVK) - Luka Wraber /6/ (AUT) 21:14, 5:21, 21:13

Štvrťfinále: Milan Dratva (SVK) - Bodhit Joshi (IND) 12:21, 5:21