január 2018
po ut st št pi so ne
1
2
3
4
5
8
15
22
29
       
             

Iceland International: Dratva v štvrťfinále

  26. 1. 2018
Prvé kolo medzinárodného turnaja Iceland International odohral Milan Dratva proti Angličanovi Michael Spencer Smithovi. Po víťaznom trojsetovom dueli sa predstavil v kole druhom, kde si sily zmeral so šiestym nasadeným Rakúšanom Luka Wraberom. Výborný výkon a výhra v troch setoch zaistila Slovákovi štvrťfinálovú účasť, v ktorej ho čakal boj s Indom Bodhitom Joshim

Spomínali sme, že Milan bol v stretnutí ako 187. hráč svetového rebríčka favoritom, a to aj vďaka tomu, že Angličana už dokázal poraziť. 273. hráč rebríčka si s úradujúcim majstrom Slovenska sily zmeral minulý rok vo Fínsku, kde prehral dva nula na sety.

Milanovi sa po troch setoch podarilo navýšiť vzájomnú zápasovú bilanciu a posunul sa do druhého kola, kde však proti nemu stál šiesty nasadený Rakúšan Luka Wraber. 

"Prvé kolo som s menšími ťažkosťami zvládol. V druhom si zahrám proti najlepšiemu Rakúšanovi, držte mi palce." Milan


Aj tento duel ale Milanovi vyšiel, a po skvelom výkone, a výhre v troch setoch si zaistil štvrťfinálovú účasť. Jeho súperom o postup do semifinále buol Ind Bodhit Joshi.


„V druhom kole som našiel výborný recept na pomalé košíky a s výnimkou druhého setu som jednoznačne dominoval na kurte. Držte mi palce v raňajšom zápase proti Indii!“ Milan


Iceland International 2018

Info článok nájdete TU

MS 1.kolo: Milan Dratva (SVK) – Michael Spencer-Smith (ENG) 21:10, 13:21, 21:14

MS 2.kolo: Milan Dratva (SVK) - Luka Wraber /6/ (AUT) 21:14, 5:21, 21:13

Štvrťfinále: Milan Dratva (SVK) - Bodhit Joshi (IND) 12:21, 5:21