január 2018
po ut st št pi so ne
1
2
3
4
5
8
15
22
29
       
             

Extraliga: „Naj“ hráčmi Grenčíková s Vícenom

  9. 11. 2017
YONEX extraliga spoznala uplynulý víkend všetkých medailistov, no z cien sa netešili len samotné družstvá. Dôvod na radosť mali aj Lucia Grenčíková spolu s Jarolímom Vícenom, pretože práve táto dvojica sa stala najužitočnejšími hráčmi našej najvyššej súťaže.

Vyhlásenie „ naj“ hráča extraligy sa u nás pomaly stáva tradíciou. Po minulom roku, kedy si cenu odniesli Juraj Vachálek spolu s Lukášom Klačanským, sme sa rozhodli súťaž obohatiť tým, že najúspešnejšieho hráča vyhlásime ako v kategórii mužov, tak v kategórii žien.

Na hráčov čakali v Kežmarku vecné ceny, ktorými boli multifunkčné zariadenia značky OKI. Tie do súťaže venovala spoločnosť Cinema Plus Banská Bystrica. Po štyroch kolách sa majiteľmi zariadení stali Jarolím Vícen z víťazného Betpresu Košice a Lucia Grenčíková z bronzovej CEVY Trenčín, ktorým na záverečnom kole ceny odovzdal prezident SZBe Anton Siažik.

Jaro mal počas celej súťaže navrch. Z dvadsiatich stretnutí zaznamenal devätnásť výhier a len jednu prehru. Lucii, ktorá mala na konte šestnásť duelov, z toho trinásť výhier a tri prehry šliapala na päty Gabriela Kaduková, no tá nakoniec odohrala len trinásť zápasov (jedenásť výhier a dve prehry).

Najúspešnejších hráčov sme pre Vás v skratke vyspovedali.


Jarolím Vícen – Betpres Košice

Jaro, spolu s Luciou si sa stal najužitočnejším hráčom slovenskej extraligy, čo to pre teba znamená, je to možno ešte motivácia na dosiahnutie nejakých vyšších cieľov, aj keď už nereprezentuješ Slovensko na medzinárodnej scéne?

„Znamená to pre mňa, že som splnil svoju úlohu v tíme. Verím, že predovšetkým Vladimír Turlík je spokojný ako aj fanúšikovia tímu. Ohľadom motivácie a cieľov je to veľmi jednoduché, nemám ani jedno ani druhé. Badminton sa stal pre mňa ventilom z bežného života/pracovného. Tým mám na mysli, že motivácia je udržať si ako takú postavu, aby s ňou bola priateľka spokojná. A mojím hlavným cieľom je užívať si badminton. Doteraz bol pre mňa drinou, bolesťou a často krát aj utrpením, ale hlavne veľkou školou do života. Preto ja sa vždy teším, keď môžem byť na kurte, lebo už to robím pre divácke a moje potešenie.“

Máš prácu, popri tom osobný život, ako stíhaš všetko skĺbiť tak, že stále na slovenskej ale aj českej scéne dosahuješ úspechy?

„Skĺbiť prácu a šport je naozaj ťažké, ako pre telo tak aj pre hlavu, ale len čo už som na tréningu tak to ide netreba sa nad tým moc zamýšľať viem, že raz príde čas keď budem musieť obmedziť badminton a moje koníčky a preto dokým sa dá chcem z toho vyťažiť maximum.“

Posledným veľkým podujatím tejto sezóny sú blížiace sa M-SR, plánuješ sa ich zúčastniť? Ak áno, s akými cieľmi vycestuješ do Trenčína?

„Na MSR plánujem byť, no je to ešte ďaleko. Pokiaľ mi to bude môj zdravotný stav dovoľovať určite sa zúčastním. A cieľ je užiť si s ocom každý zápas ako mojim coachom, verím že aj mama bude môcť byť prítomna na MSR ako divák a fanynka a zároveň sa teším aj na divákov a známych, ktorých nemám možnosť tak často stretávať a verím, že sa budú mať na čo pozerať. Rovnako si užiť celú tú pre niektorých "napätú" atmosféru, pretože po skončení turnaja tak či tak budem musieť cestovať späť do Prahy a ráno byť v robote.“

A čo multifunkčné zariadenie, nájde u teba využitie?

„Nakoľko som aktuálne situovaný v Prahe, cenu som musel odovzdať vyššej autorite a to mojej mame, takže cena sa určite využije na firemné účely a údajne "čo je v rodine to sa počíta "“.


Lucia Grenčíková – CEVA Trenčín

Rátala si vôbec s niečím takým, že budeš po odohraní extraligy vyhlásená za najužitočnejšiu hráčku, alebo to bol moment prekvapenia?

„Bol to pre mňa obrovský moment prekvapenia. Počas extraligy som na to ani raz nepomyslela. Priznám sa, že aj počas samotného vyhlásenia som počula len svoje meno a dozvedela som sa to až keď mi pán Siažik podával ruku.“

Aký je to pocit získať takéto ocenenie, motivuje ťa to k ďalším tréningom?

„Pocit je to pekný, koho by to nepotešilo. Čo ma však motivuje do ďalších tréningov sú samotné zápasy, ktoré som odohrala a ktoré mi ukazujú na čom treba pracovať.“

Čo hovoríš na cenu, multifunkčná OKI tlačiareň bude slúžiť?

„Cena je zaujímavá a veľmi praktická. Určite ju v rodine využijeme.“

 Čo tvoje ligové zápasy, ako by si zhodnotila tento ročník extraligy, boli tam niektoré momenty, ktoré by si chcela vyzdvihnúť prípadne na ne radšej zabudnúť?

„Čo sa týka mojich ligových zápasov, som rada, že som dokázala zaznamenať toľko víťazstiev. Nemôžem však povedať o každom zápase, že som s ním spokojná. Ako som spomínala vyššie, z každého zápasu si chcem odniesť aj negatíva, na ktorých budem pracovať ďalej.

Myslím že tímová súťaž je veľmi zaujímavá a osobne ma baví. Viem, že nemáme na Slovensku toľko hráčov, ktorí by aj mali záujem hrať extraligu, no možno je treba spraviť niekde zmenu. Som preto zvedavá ako to bude vyzerať budúcu sezónu a či k spomínanej zmene príde.“