december 2017
po ut st št pi so ne
       
25
26
27
28
29
30
31
             

Ktorí hráči vedú slovenské rebríčky?

  6. 3. 2018
1.marec 2018 bol dátumom, kedy svetlo sveta uzreli nové slovenské rebríčky. Koľko hráčov sa v jednotlivých kategóriách nachádza, a ktorí bedmintonisti sú lídrami jednotlivých kategórií?

Rebríček U11

V našej najnižšej kategórii, teda v kategórii do jedenásť rokov nájdete v rebríčku dvojhry 42 chlapcov a 30 dievčat. Jednoznačným lídrom je tu Andrej Suchý (BKK Sliač), ktorému patrí prvenstvo vo všetkých disciplínach. U dievčat je vo dvojhre ako aj vo štvorhre číslom jeden Emma Žiačiková (BKR Púchov), ktorá je síce jednotkou aj v mixe, no o svoju pozíciu sa delí so Sarah Antóniou Suchou (BKK Sliač).

Rebríček U13

V kategórii do trinásť rokov, kde sa v rebríčku nachádza 96 chlapcov a 69 dievčat patrí opäť trikrát prvé miesto Andrejovi Suchému (BKK Sliač), ktorého v dievčenskej časti dopĺňa taktiež trikrát prvá Johanka Ivanovičová (SC Pohoda Trnava).

Rebríček U15

101 chlapcov a 123 dievčat aktuálne nájdete v rebríčku kategórie do pätnásť rokov. Štafetu po Andrejovi Suchom tu prebral jeho starší brat Simeon Suchý (BKK Sliač), ktorý kraľuje vo dvojhre a štvorhre, pričom v mixe sa nachádza na delenom prvom mieste so Sebastiánom Kadlecom (BKR Púchov). U dievčat je to o čosi pestrejšie. Prvenstvo vo dvojhre patrí Michaele Telehaničovej (Lokomotíva Košice), vo štvorhre zasa Sofii Slosiarikovej (Lokomotíva Košice), a v mixe Olívii Kadlecovej (BKR Púchov).

Rebríček U17

Rebríčku kategórie do sedemnásť rokov, v ktorom nájdete 104 chlapcov a 110 dievčat vládnu vo dvojhrách pevnou rukou Andrej Antoška (Slávia TU Zvolen) a Natália Tomčová (Lokomotíva Košice). Andrej je pritom lídrom vo všetkých disciplínach, vo štvorhre dievčat a v mixe patrí zasa číslo jeden Júlii Chmurovičovej (PBA Prešov).

Rebríček U19

Juniorský rebríček a v ňom 67 chlapcov a 60 dievčat. Číslom jeden je opäť Andrej Antoška (Slávia TU Zvolen), ktorý je spolu s Jakubom Horákom (Sokol Ilava) lídrom aj vo štvorhre. Jakub je zasa okrem štvorhry jednotkou aj v mixe. Juniorskou jednotkou u dievčat je Alžbeta Peruňská (Spoje Bratislava), ktorá je na prvom mieste spolu s Luciou Vojtekovou (DBK Bratislava) aj vo štvorhre. V mixe sa na vrchole nachádza Alexandra Remeňová (Slávia TU Zvolen).  

Rebríček dospelých

Rebríček dospelých aj vďaka našim ligám obsahuje množstvo mien. Celkovo v ňom nájdete 421 mužov a 210 žien. Úradujúcimi jednotkami vo dvojhrách sú  Milan Dratva (Lokomotíva Košice) a Lucia Grenčíková (CEVA Trenčín). Vo štvorhrách sú na prvých miestach dvojice Miroslav Haring/Juraj Vachálek (Spoje Bratislava) a Alžbeta Peruňská/Lucia Vojteková (Spoje Bratislava/DBK Bratislava). V mixe patrí číslo jeden Jurajovi Vachálkovi (Spoje Bratislava) u mužov a Vande Popluhárovej (Spoje Bratislava) u žien.