december 2017
po ut st št pi so ne
       
25
26
27
28
29
30
31
             

YSO 2018: Na Slovensku aj hráči z TOP stovky rebríčka

  8. 2. 2018
O tom, že na najvýznamnejšom turnaji organizovanom na Slovensku sa predstavia hráči z viac ako 30-tich krajín sme Vás už informovali... ale dnes Vám predstavíme aj samotných účastníkov, favoritov turnaja, a ukážeme Vám ako vyzerá rozdelenie hráčov do kvalifikácie a hlavnej súťaže.

Športová hala M-ŠPORT v Trenčíne bude v termíne 28.2.-3.3.2018 hostiť najprestížnejší turnaj, ktorý nesie názov YONEX Slovak Open. Na Slovensku tak už koncom mesiaca privítame 230 hráčov z 36-tich rôznych krajín (Anglicko, Arménsko, Azerbajdžan, Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česko, Dánsko, Francúzsko, Hongkong, Chorvátsko, India, Indonézia, Lotyšsko, Maďarsko, Malajzia, Malta, Mexiko, Mongolsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španielsko, Švédsko, Taiwan, Taliansko, Thajsko, Ukrajina, Wales).  

Medzi prihlásenými hráčmi samozrejme nechýbajú ani slovenskí reprezentanti, menovite Matej Hliničan, Adam Horák, Peter Hrnčár, Juraj Vachálek, Miroslav Haring, Jakub Horák, Erik Bartoš, Lucia Grenčíková, Alexandra Remeňová, Alžbeta Peruňská a Lucia Vojteková. Okrem nich sa ale v Trenčíne predstavia aj Peter Vašíček, Matej Poláček a Peter Janckulík. Otázkou ale ostáva, koho aj reálne uvidíme v akcii... Pre informáciu dodáme, že úradujúci majstri Slovenska, Milan Dratva a Martina Repiská, budú obhajovať body na Jamajke, a následne v Brazílii. Juniorskí reprezentanti Andrej Antoška a Mia Tarcalová budú štartovať na turnaji v Holandsku.

Vo dvojhre mužov je teda číslom tri Matej Hliničan, ktorý je zároveň jediným zástupcom v hlavnej súťaži. V kvalifikácii by sa mali predstaviť Juraj Vachálek, Peter Hrnčár, Peter Vašíček a Jakub Horák. Adam Horák je prvým hráčom na „čakačke“ a je teda veľká pravdepodobnosť, že sa do kvalifikácie nakoniec aj dostane. „Waiting list“ ale zastihol aj Erika Bartoša, Petra Janckulíka a Mateja Poláčka, čo znamená, že ich účasť v kvalifikačnom pavúku je otázna. Pri neúčasti Martiny Repiskej sa v hlavnom pavúku nenachádza žiadna slovenská zástupkyňa. O postup ale v kvalifikácii zabojujú Alžbeta Peruňská, Lucia Grenčíková či Alexandra Remeňová.

Hlavnú súťaž vo štvorhre mužov si zahrajú naši majstri Slovenska Miroslav Haring/Juraj Vachálek. Kvalifikačné duely čakajú na dvojice Jakub Horák/Erik Bartoš a Adam Horák/Peter Hrnčár. Hlavnú súťaž si zahrajú aj dva ženské páry, konkrétne Alžbeta Peruňská/Lucia Vojteková a Lucia Grenčíková/Alexandra Remeňová. V mixe máme opäť zastúpenie len v kvalifikácii, a to v podaní dvojíc Peter Hrnčár/Lucia Grenčíková, Miroslav Haring/Alžbeta Peruňská, Jakub Horák/Alexandra Remeňová a Erik Bartoš/Lucia Vojteková.

A čo favoriti turnaja a nasadené jednotky?

Číslom jeden by vo dvojhre mužov mal byť Ind Abhishek Yelegar, ktorému vo svetovom rebríčku patrí miesto číslo 100. U žien by turnajovou jednotkou mala byť Bulharka Mariya Mitsova, ktorá v rebríčka zastáva 70. priečku. Vo štvorhre mužov ako aj žien by číslo jeden malo patriť párom z Thajska. U mužov to budú Pakin Kuna-Anuvit/Natthapat Trinkajee, u žien zasa Supissara Paewsampran/Puttita Supajirakul. V mixe by mali v roli favoritov vystupovať Poliaci Pawel Pietryja a Aneta Wojtkowska, ktorí sa vo svetovom rebríčku nachádzajú na 99. pozícii.

Okrem toho, že sa u nás predstaví spomínaný Natthapat Trinkajee, stále ešte len 17-ročný tretí hráč juniorského rebríčka vo štvorhre, privítame na trenčianskej pôde aj aktuálnych šampiónov z niekoľkých krajín. Vo dvojhre mužov nimi budú napríklad český reprezentant Jan Louda alebo Matthew Abela z Malty, Lotyš Niks Podosinoviks či Slovinec Miha Ivanič. Vo dvojhre žien sa zasa predstavia Češka Tereza Švábiková ako aj Jordan Hart z Walesu či Chorvátka Maja Pavlinic.

Ani v jednej z disciplín však nesmieme zabúdať na ázijských hráčov, ktorí sú pre nás veľkou neznámou a ich zastúpenie v každej disciplíne je neprehliadnuteľné. Hráči z Thajska, Indie, Indonézie, Hongkongu a Malajzie budú určite spestrením turnaja a zárukou toho, že sa bude na čo pozerať.

Rozdelenie hráčov do kvalifikácie a hlavnej súťaže nájdete TU.