december 2017
po ut st št pi so ne
       
25
26
27
28
29
30
31
             

Čo priniesol mesiac: „December 2017“

  3. 1. 2018
Záver roka patril najmä Majstrovstvám Slovenska, no sledovali sme aj výkony hráčov na medzinárodnej scéne... Pripomeňme si ešte raz posledné momenty sezóny 2017.

Majstrovstvá Slovenska

Juniorskými majstrami Slovenska sa pre rok 2017 stali Andrej Antoška s Alžbetou Peruňskou vo dvojhrách a dvojice Adam Horák/Peter Hrnčár, Sára Stašková/Mia Tarcalová, Adam Horák/Klára Palčeková v párových disciplínach. Čítajte viac.

Na Majstrovstvá Slovenska v kategórii dospelých, ktoré sa konali v Trenčíne, sa z triumfu po finálových dueloch radovali Milan Dratva s Martinou Repiskou vo dvojhrách a dvojice Miroslav Haring/Juraj Vachálek, Katarína Vargová/Zuzana Pálková, Milan Dratva/Zuzana Pálková v párových disciplínach. Čítajte viac.

Bedmintonisti Slávie TU Zvolen Richard Pavlík a Lea Výbochová sa stali najúspešnejšími hráčmi majstrovstiev Slovenska v kategórii do trinásť rokov, keď sa im obom podarilo pripísať si na konto zisk troch zlatých medailí. Čítajte viac.

Posledné majstrovstvá Slovenska v sezóne 2017 patrili šampionátu družstiev dorastu, ktorý sa za účasti tímov Lokomotíva Košice, Sokol Ilava a KBC Košice odohral 16.decembra v telocvični ZŠ na Janigovej ulici. Čítajte viac.

Medzinárodné podujatia

Matej Hliničan, po novembrových turnajoch v Maroku a Botswane, zakončil svoju africkú púť turnajom v Zambii, kde sa predstavil vo dvojhre, ako aj štvorhre mužov. Práve vo štvorhre sa mu spolu s Nemcom Jonathanom Perssonom podarilo obsadiť tretiu priečku. Čítajte viac.

Slovenská reprezentantka Martina Repiská nedokázala na medzinárodnom turnaji v talianskom Miláne poraziť dánsku hráčku Julie Dawall Jakobsen, a s turnajom sa rozlúčila v prvom kole. Čítajte viac.

Úradujúci majster Slovenska Milan Dratva vyradil v prvom kole medzinárodného turnaja v Kalifornii Lukáša Zevla v dvoch setoch, a zaistil si tak účasť v kole druhom, kde si sily zmeral s Taiwancom Chenom. Čítajte viac.

Z domova

S reprezentačnou trénerkou Júliou Poláčkovou sme sa v decembri vrátili na nedávne majstrovstvá Európy v kategórii do sedemnásť rokov, na ktorých sa Slovákom podarilo prebojovať medzi osem najlepších párov v mixe. Ako hodnotila trénerka súťaž jednotlivcov? Čítajte viac.

Majstrovstiev Európy mužských a ženských družstiev, ktoré sa 13.-18.februára 2018 uskutočnia v ruskej Kazani, sa vrátane tímov Slovenska zúčastní 29 mužských a 24 ženských družstiev. Akých súperov budú mať Slováci? Čítajte viac.

V rámci Juniorského olympijského tímu, ktorého súčasťou je aj reprezentantka Mia Tarcalová, prebiehalo online hlasovanie o cestu na zimné olympijské hry do Pjongčangu. Spomedzi 21 členov sa víťazkou súťaže, ktorá získala dve miestenky na olympiádu, aj vďaka Vašim hlasom stala slovenská reprezentantka Mia Tarcalová. Čítajte viac.

Po skončení najvyššej slovenskej súťaže družstiev sme okrem staro-nového majstra z Košíc spoznali aj mená víťazov tipovacej súťaže, ktorá prebiehala v rámci YONEX Extraligy 2017. Aké ceny teda na výhercov čakali? Čítajte viac.

Premiérová sezóna v najvyššej slovenskej súťaži družstiev čaká na tím AŠK Fénix Bratislava, ktorý si v kvalifikácii o postup do Extraligy poradil s košickým družstvom KPŠ Košice C výsledkom 5:3. Čítajte viac.

Ako sme spomínali, ruská Kazaň bude vo februári 2018 opäť hostiť dva veľkolepé šampionáty, a to Majstrovstvá Európy mužských a ženských družstiev, ako aj Majstrovstvá Európy hráčov do pätnásť rokov. Kto zo Slovákov bude mať tú česť hájiť trikolóru Slovenska? Čítajte viac.

Zo sveta

Informovali sme Vás, že Európske hry, ktoré sa po azerbajdžanskom Baku presunú v roku 2019 do bieloruského Minsku majú byť pre hráčov viac atraktívne, pretože bedmintonisti si na nich okrem prestížnych titulov môžu na konto pripísať aj body do svetového rebríčka. Čítajte viac.

Tvrdá drina a úspechy niektorých svetových hráčov boli už tradične ocenené na Galavečeri, ktorý sa uskutočnil pred štartom veľkolepého Superseries finále. V hoteli Armani, ktorý sa nachádza v ikonickom mrakodrape Burdž Chalífa sa konala hráčka recepcia, na ktorej boli vyhlásení hráči ako aj hráčky roka 2017. Čítajte viac.

Dánska bedmintonová hviezda Viktor Axelsen sa na záver opäť po roku stal absolútnym víťazom dubajského Superseries finále, keď v záverečnom stretnutí dokázal poraziť nestarnúceho Lee Chong Weia z Malajzie. Čítajte viac.

 

Blížiace sa podujatia