december 2017
po ut st št pi so ne
       
25
26
27
28
29
30
31
             

French Open: Druhý triumf pre Srikantha

  31. 10. 2017
Po výhre na svetovom podujatí v Dánsku sa Indovi Kidambimu Srikanthovi podarilo zvíťaziť aj na pôde štadióna Pierra de Coubertina v Paríži. Zvyšné prvenstvá si delili hráči z Indonézie a Taiwanu.

Francúzsky superseries turnaj, podobne ako ten v Dánsku, ovládol indický reprezentant Kidambi Srikanth, ktorý na ceste za zlatom postupne zdolal Nemca Fabiana Rotha, Wong Wing Ki Vincenta z Hongkongu, štvrtého nasadeného Číňana Shi Yuqiho, Inda Prannoy H.S. a nakoniec aj Japonca Kenta Nishimotu, ktorý sa do finále prebojoval z kvalifikácie.

Víťazkou dvojhry žien sa stala prvá nasadená Taiwančanka Tai Tzu Ying, ktorá v pavúku oplatila Ratchanok Intanon z Thajska prehru zo svetového podujatia v dánskom Odense. Tai Tzu Ying odohrala finále proti finalistke z Dánska, Japonke Akane Yamaguchi, ktorej sa ani tentoraz nepodarilo vyhrať. Taiwančanka odchádzala z kurtu po setoch 21:4 a 21:16 ako víťazka.

Štvorhru mužov ovládli sedmičky pavúka z Taiwanu, Jhe-Huei Lee/Yang Lee. Dvojica si vo finále poradila s minuloročnými obhajcami titulu, s Dánmi  Mathiasom Boem/Carstenom Mogensenom. Víťazkami štvorhry žien sa stali nenasadené Indonézanky Greysia Polii/Apriyani Rahayu, ktoré vo finálovom dueli zdolali Kórejčanky So Hee Lee/Seung Chan Shin. Výhru v mixe si na konto pripísali štvrtí nasadení Indonézania Tontowi Ahmad/Liliyana Natsir. Dvojica nedala vo finále zvíťaziť jednotkám pavúka z Číny, Zheng Siweiowi/Chen Qingchen, ktorým tak opäť po týždni, podobne ako Japonke Yamaguchi, muselo stačiť druhé miesto.

Ďalší superseries turnaj, o ktorom Vás budeme informovať je programe 14.-19.novembra v Číne.

Kompletné výsledky nájdete TU.