október 2017
po ut st št pi so ne
           
2
3
4
         

Slováci vo svetovom rebríčku

  9. 11. 2017
Slovenská reprezentantka Martina Repiská pokorila pomyselnú hranicu a dostala sa do prvej svetovej stovky hráčok. Aktuálne jej, aj vďaka štvrťfinálovej účasti na turnaji v Maďarsku, patrí skvelé 97. miesto.

Úradujúca slovenská jednotka, Martina Repiská stúpa rebríčkom nahor, o čom svedčí aj jej momentálne 97. miesto. Veríme, že po turnaji v Maroku bude aj naďalej stúpať nahor. Ďalšou Slovenkou v rebríčku je na 842. priečke Alžbeta Peruňská.

U mužov je stále jednotkou Matej Hliničan na 203. pozícii. Z 216. miesta mu však čím ďalej tým viac dýcha na krk Milan Dratva, a je len otázkou času, kedy sa o lepšiu pozíciu v rebríčku navzájom „pobijú“. Spomenieme aj Juraja Vachálka, ktorý v rebríčku zastáva priečku číslo 956..

V párových disciplínach na tom naši hráči taktiež nie sú zle, veď Milan s Martou sú v mixe 207. párom na svete. O dosť lepšie sú na tom Milan s Matejom vo štvorhre, kde momentálne obývajú 118. miesto. Juraj Vachálek s Miroslavom Haringom sa v rebríčku štvorhry mužov nachádzajú na 325. priečke a po turnaji v Maďarsku sa v rebríčku štvorhry žien vyšvihli aj Mia Tarcalová s Katkou Vargovou ako aj Alžbeta Peruňská s Luciou Vojtekovou. Obom párom patrí v rebríčku 681. miesto.  

Aktuálne trojica Slovákov (M.Dratva, M.Hliničan, M.Repiská) štartuje v Maroku. O týždeň neskôr sa Matej Hliničan predstaví na turnaji v Nórsku, odkiaľ sa presunie do Botswany a potom do Zambie.

Svetovými jednotkami vo dvojhrách sú aj naďalej Dán Viktor Axelsen a Taiwančanka Tai Tzu Ying. Najlepšou Európankou vo dvojhre žien je Španielka Carolina Marin na piatom mieste. Číslo jeden vo štvorhre mužov patrí indonézskej dvojici Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo, na ktorých z druhej priečky číhajú Dáni Mathias Boe/Carsten Mogensen. Medzi ženami sú stálicami Japonky Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi, dánskej dvojici Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen patrí v rebríčku číslo štyri. V mixe patrí najvyššie číslo Číňanom Zheng Siweiovi/Chen Qingchen. Angličania Chris Adcock/Gabrielle Adcock sa nachádzajú na šiestom mieste.

Kompletný rebríček nájdete TU.