apríl 2019
po ut st št pi so ne
1
8
15
17
29
         
             

WJTC 2018: Slováci obsadili 33. priečku

  9. 11. 2018
Pre Andreja Antošku, Jakuba Horáka, Miu Tarcalovú a Alexandru Remeňovú sa skončila prvá časť svetového šampionátu. Zverenci reprezentačného trénera Tibora Kesslera obsadili v súťaži družstiev konečné 33. miesto.

Slovenský tím síce v skupine obsadil poslednú piatu priečku, ale musíme povedať, že o výhru v každom stretnutí hráči naozaj bojovali naplno. Proti súperom z Kórey veľa šancí nemali, no so Škótmi si na konto pripísali aspoň jeden víťazný zápas. V stretnutí so Španielskom nám možno chýbalo trošku toho povestného šťastia, a v česko-slovenskom derby sme stretnutie mohli taktiež dotiahnuť do víťazného konca. Čo ale bolo, to bolo, a štyri prehry znamenali, že Slováci sa ocitli v skupine o 33.-40. miesto.

Naši však ukázali, že určite majú naviac, súperov z Austrálie a Nového Zélandu zdolali po výsledkoch 3:1 a na juniorských Majstrovstvách sveta tak obsadili 33. miesto. Gratulujeme.

Pre hráčov turnaj nekončí, čaká ich individuálna súťaž a my už zajtra spoznáme našich súperov v jednotlivých disciplínach.