apríl 2019
po ut st št pi so ne
1
8
15
17
29
         
             

Slováci v svetovom rebríčku

  8. 11. 2018
Svetový rebríček platný k 8.novembru 2018 odhalil aktuálny stav slovenského bedmintonu. V rebríčku sa skvele držia Martina Repiská ako aj Milan Dratva, ku ktorým sa pomalými krokmi doťahuje Katka Vargová, no za touto trojicou žiaľ nasleduje priepasť.

V mixe patrí nášmu reprezentačnému páru Milan Dratva/Martina Repiská skvelé 93. miesto, čo znamená, že naši hráči patria do TOP stovky vo svete. Rovnako je na tom aj Marta v dvojhre, kde zastáva 89. priečku, a svojimi výsledkami z posledných turnajov ukazuje, že mieni stúpať nahor. Milan sa veľmi rebríčkom nehýbe, no stále patrí medzi najlepších 200 hráčov sveta, a nájdete ho na 189. pozícii.

V rámci dobrých umiestnení ešte spomenieme majstrov Slovenska v štvorhre, Miroslava Haringa s Jurajom Vachálkom, ktorí obývajú 315. priečku. Katarína Vargová sa v dvojhre žien momentálne nachádza na mieste číslo 500. Do prvej tisícky v dvojhre ešte stále radíme aj Luciu Grenčíkovú, ktorú by ste našli na priečke číslo 900..

Zámerne neuvádzame postavenie Mateja Hliničana, a to ani v dvojhre ako aj v štvorhre, z dôvodu jeho ukončenia štartov na medzinárodnej scéne. Taktiež neuvádzame dvojicu Mia Tarcalová/Katka Vargová v štvorhre žien, pretože tento pár v sezóne 2018 doposiaľ spoločne neštartoval na žiadnom podujatí. Možno Vám tu chýba aj spomenutie Alžbety Peruňskej, no tá sa taktiež zotavuje po zranení.

Dodáme, že už zajtra sa o body do rebríčka pokúsia Milan s Martou na turnaji v Nórsku. Počas novembra si Marta zahrá aj v Škótsku, a v Slovinsku sa nám na konci mesiaca predvedie osamotený Matej Poláček.

Svetovou jednotkou je aj naďalej Japonec Kento Momota, Dán Viktor Axelsen zastáva štvrté miesto. Pri ženách dominuje Taiwančanka Tai Tzu Ying, Španielke Caroline Marin patrí piata priečka. Indonézski „mimoni“ Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo velia rebríčku štvorhry mužov, dánskej dvojici Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding patrí piate miesto. Pri ženách sú na špici Japonky Yuki Fukushima/Sayaka Hirota, sestry Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva zastávajú ôsmu priečku. V mixe nemôže byť na prvej pozícii nik iný ako čínsky pár Zheng Siwei/Huang Yaqiong. Dánska dvojica Mathias Christiansen/Christinna Pedersen sa nachádza na mieste číslo šesť.

Kompletný rebríček TU.

FOTO: Badminton Europe/Marc Phelan