apríl 2019
po ut st št pi so ne
1
8
15
17
29
         
             

Norwegian International 2018

  8. 11. 2018
Nórsky Sandefjord bude v dňoch 8.-11.novembra hostiť International Series podujatie pod názvom Norwegian International 2018, ktorého sa zúčastnia aj Milan Dratva s Martinou Repiskou. Obaja sa predstavia v dvojhrách, a tentoraz nastúpia aj v spoločnom mixe.

Na turnaj do Nórska sa prihlásilo 168 hráčov z 25 krajín (Anglicko, Arménsko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Holandsko, India, Island, Jamajka, Kórea, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malajzia, Mexiko, Moldava, Nórsko, Poľsko, Slovensko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, USA, Wales).

Číslo jeden v dvojhre mužov patrí Španielovi Luísovi Enriquemu Peňalverovi. U žien je jednotkou Kórejčanka Ga Eun Kim. Kórejčania obsadili najvyššie nasadenie aj v štvorhre mužov, a to vďaka páru Choi Solgyu/Seo Seung Jae. Ženskými jednotkami sú Maďarky Nikoletta Bukoviczki/Daniella Gonda. Nakoniec, na pozícii najvyššie nasadených hráčov v mixe sa nachádzajú Dáni Kristoffer Knudsen/Isabella Nielsen.

Čo sa nasadenia týka, tak to neobišlo ani našich hráčov. Marte patrí v dvojhre číslo štyri, Milanovi zas číslo sedem. Okrem toho sú spoločne v mixe nasadení ako druhý najvyšší pár.

V rámci vylosovania si tak obaja logicky zahrajú hlavnú súťaž, kde bude Marta v prvom kole čeliť Estónke Kati-Kreet Marran. Súperke patrí v svetovom rebríčka 162. miesto, pričom Marta sa aktuálne nachádza na 90. priečke. Estónka naposledy štartovala na turnaji v Maďarsku, kde však v prvom kole nestačila na prvú nasadenú Turkyňu Neslihan Yigit. Martu by v prípade výhry čakala v druhom kole víťazka stretnutia, ktoré prebehne medzi Litovčankou Gerdou Voitechovskajou a Nórkou Elisou Wiborg.

Na svojho súpera v prvom kole si Milan musí počkať. Stane sa ním víťaz kvalifikácie číslo štyri, a môže to byť naozaj ktokoľvek. V danej kvalifikácii sa totiž nachádzajú Dán Magnus Klinggaard, Nóri Mattias Xu a Matius Wijaya ako aj Švédi Victor Zurh a Marcus Boman.

V mixe Milan s Martou svojich súperov taktiež nepoznajú, pretože sa nachádzajú priamo v druhom kole. V prípade výhry a postupu ďalej sa ocitnú priamo v štvrťfinále.

Kompletné vylosovanie TU.

Piatok – 10:00 hod. – MS 1.kolo: Milan Dratva /7/ (SVK) – Q4

Piatok – 13:00 hod. – WS 1.kolo: Martina Repiská /4/ (SVK) – Kati-Kreet Marran (EST)

Piatok – 15:30 hod. – XD 2.kolo: Milan Dratva/Martina Repiská /2/ (SVK) -