apríl 2019
po ut st št pi so ne
1
8
15
17
29
         
             

Čo priniesol mesiac: „Október 2018“

  7. 11. 2018
Október je za nami, preto nastal ten správny čas pripomenúť si dôležité momenty z bedmintonovej scény, ktoré sme sledovali. Odohralo sa tretie kolo Extraligy, ako aj viacero Grand Prix A turnajov a Slováci štartovali na niekoľkých medzinárodných podujatiach.

Extraliga

Líder slovenskej extraligy a obhajca trofeje z Košíc sa po troch kolách súťaže drží bez jedinej prehry na špici, a opäť stúpa na vrchol. Ako ale dopadlo posledné skupinové kolo najvyššej slovenskej súťaže družstiev, ktoré družstvá postúpili do finálového kola play-off, a ktoré budú hrať o záchranu? Čítajte viac.

Grand Prix turnaje

V sobotu, 6.októbra sa v športovej hale Cassovia badminton spot na Južnom nábreží v Košiciach konal celoslovenský turnaj v kategórii do jedenásť rokov, na ktorom sa ziskom hetriku stal najúspešnejším hráčom reprezentant oddielu BKK Sliač Andrej Suchý. Čítajte viac.

13.októbra opät v športovej hale Cassovia badminton spot v Košiciach prebiehal celoslovenský turnaj v kategórii do trinásť rokov, na ktorom sa po dve prvenstvá podarilo zaknihovať Andrejovi Suchému a Elle Klačanskej. Čítajte viac.

Záverečný Grand Prix A turnaj dospelých v Banskej Bystrici sa niesol v znamení solídnych výkonov juniorských reprezentantov, ktorí ovládli dá sa povedať dve z piatich disciplín. Tzv. „double“ sa pritom podarilo získať Kataríne Vargovej, ktorá zvíťazila v dvojhre ako aj v štvorhre dievčat spoločne s Miou Tarcalovou. Čítajte viac.

Celkovo 53 hráčov z rôznych klubov Slovenska pricestovalo 20.októbra do Ilavy, aby na záverečnom celoslovenskom turnaji v kategórii do pätnásť rokov zabojovali o posledné body do rebríčka. Úspešnými boli najmä Sebastián a Olívia Kadlecovci spolu so Simeonom Suchým, keď si na konto dokázali pripísať po dve prvenstvá. Čítajte viac.

Trenčianka Tamara Prostináková, ktorá uplynulú sezónu neabsolvovala slovenské turnaje kvôli štúdiu v zahraničí, opäť predviedla, že na Slovensku patrí jednoznačne k špičke, a z juniorského turnaja v Košiciach si odniesla tri prvenstvá. Čítajte viac.

Juniorské a mládežnícke medzinárodné podujatia

Ďalší ročník Slovak Junior 2018 je za nami, a my sme sa po dlhej dobe mohli pochváliť tým, že reprezentanti dokázali ukoristiť zlato zo štvorhry chlapcov, dva bronzy z dvojhry chlapcov ako aj bronz zo štvorhry dievčat, pričom k ďalším medailám to hráči mali naozaj len na krok. Čítajte viac.

19.-21.októbra sa v rakúskom Mödlingu konal medzinárodný turnaj v kategórii do sedemnásť rokov, na ktorom si zahralo aj päť slovenských hráčov. Ich pôsobenie na turnaji ale netrvalo dlho, pretože nezaznamenali ani jeden víťazný zápas. Čítajte viac.

Zahraničné turnaje

V metropole Bulharska prebiehal aj za účasti slovenskej reprezentantky Kataríny Vargovej medzinárodný Future Series turnaj Babolat Bulgarian International 2018. Katka si v Sofii pripísala na konto jednu výhru, a turnaj ukončila v druhom kole, tesne pred bránami štvrťfinále. Čítajte viac.

Holandské mesto Almere hostilo 9.-14.októbra medzinárodný turnaj Yonex Dutch Open 2018, ktorý sa radil do série HSBC BWF World Tour Super 100 podujatí, a zastúpenie na ňom vďaka Milanovi Dratvovi a Martine Repiskej mali aj slovenskí reprezentanti. Čítajte viac.

Koncom októbra sa v metropole Čiech konal Grand Prix A turnaj dospelých, na ktorom si zahrali aj dvaja Slováci. Samuel Repiar sa síce s turnajom rozlúčil hneď v prvom kole, no Jarolím Vícen dokráčal až na samý vrchol a ovládol dvojhru mužov. Čítajte viac.

Rozhovory

Prečítajte si krátke rozhovory s našimi najúspešnejšími juniormi. Andrej Antoška spolu s Jakubom Horákom ovládli Slovak Junior 2018, keď spoločne dokázali zvíťaziť v štvorhre chlapcov. Obaja navyše získali bronz z dvojhry, a Ajo spolu s Alexandrou Remeňovou dokonca pridali ešte jeden bronz z mixu. Čítajte viac.

Z domova

Začiatok októbra patril v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne aj štvordňovému sústredeniu mladších juniorov, na ktorom spoločnosť našim hráčom robili aj českí reprezentanti. Čítajte viac.

Zo zahraničia

Na HSBC BWF World Tour Super 300 podujatí v Tchaj-peji sa tretej nasadenej Dánke Line Hojmark Kjaerfeldt podarilo ukoristiť striebornú medailu. Jej krajan Jan O.Jorgensen bral z dvojhry mužov bronz. Čítajte viac.

Bedmintonový turnaj na letných Mládežníckych olympijských hrách spoznal svojich víťazov, ktorými sa stali Číňan Shifeng Li a Jin Wei Goh z Malajzie. O výborný výsledok pre Európu sa postaral Francúz Arnaud-Sylvain-Andre Merkle, ktorý však obsadil nepopulárnu štvrtú priečku. Čítajte viac.

HSBC BWF World Tour Super 750 v dánskom Odense sa taktiež odohralo počas októbra. Z výhier sa vo väčšine prípadov tešili práve favoriti, no turnaj priniesol aj zopár prekvapení či zranení... Čítajte viac.

Posledný z októbrových svetových turnajov, tentoraz ten, ktorý sa konal v Paríži, spoznal svojich víťazov, a my sme sa opäť mohli presvedčiť o tom, že vyhrať môže naozaj ktokoľvek. Čítajte viac.