apríl 2019
po ut st št pi so ne
1
8
15
17
29
         
             

Hungarian International: Sandorhazi opäť nad Vargovej sily

  6. 11. 2018
Matej Poláček a Katarína Vargová boli jedinými slovenskými zástupcami, ktorí sa predstavili na 43. ročníku medzinárodného turnaja v Maďarsku.

Turnaj v Budapešti je známy svojou kvalitou, a inak tomu nebolo ani tento rok. Víťazom mužskej dvojhry sa stal nenasadený Dán Rasmus Messerschmidt, ktorý vo finále porazil svojho krajana a prvého nasadeného Victora Svendsena. Dánske ťaženie pokračovalo aj v štvorhre mužov, kde turnajové dvojky David Daugaard/Frederik Sogaard dokázali vo finále zdolať nasadené jednotky z Poľska, Adama Cwalinu/Milosza Bochata. Do tretice Dáni vyhrali aj mix, a to vďaka nenasadenému pár Joel Eipe/Mette Poulsen. V dvojhre žien triumfovala prvá nasadená Turkyňa Neslihan Yigit, ktorá si vo finále poradila s Bulharkou Mariyou Mitsovou. Najvyššie nasadené hráčky dominovali aj v štvorhre žien. Rusky Ekaterina Bolotova/Alina Davletova sa stali víťazkami turnaja po tom, čo vo finále porazili druhý pár turnaja, Emmu Karlsson/Johannu Magnusson zo Švédska.

 Slovensko na podujatí početné zastúpenie nemalo, ale v akcii sa predviedli Matej Poláček a Katka Vargová. Matej nastúpil v prvom kole kvalifikácie dvojhry proti domácemu hráčovi Mate Balintovi a po dobrom výkone zaslúžene postúpil do druhého kvalifikačného kola. Tam na neho ale čakal piaty nasadený Angličan Michael Spencer Smith. Košičan sa však súpera nezľakol, a k postupu mu naozaj chýbalo možno trošku šťastia. Konečný výsledok 20:22 a 19:21 však svietil pre súpera, a Matejova cesta turnajom sa skončila.

Katka mala pri lose doslova smolu, pretože hneď v prvom kole narazila na bronzovú medailistku z juniorských majstrovstiev Európy, Maďarku Vivien Sandorhazi. Výborne hrajúca maďarská reprezentantka našej hráčke veľa šancí na úspech nedala, a po výsledku 21:10, 21:11 sa s ľahkosťou posunula do druhého kola, pričom si na konto pripísala už štvrtú vzájomnú výhru.

Pre Katku ale turnaj neskončil, pretože ju čakala aj hlavná súťaž štvorhry. Spolu s Ukrajinkou Khrystynou Dzhanhobekovou sa predstavili v prvom kole štvorhry, no súperkami im boli Švédky, Emma Karlsson/Johanna Magnusson, inak neskoršie finalistky turnaja. A ako dobre tušíte, Katka po tomto zápase na turnaji skončila, ale je nutné dodať, že s bronzovými medailistkami odohrali so svojou partnerkou celkom vyrovnanú partiu.

Kompletné výsledky TU  

MSQ 1.kolo: Matej Poláček (SVK) – Mate Balint (HUN) 21:16, 21:15

WSQ 1.kolo: Katarína Vargová (SVK) – Vivien Sandorhazi (HUN) 10:21, 11:21

MSQ 2.kolo: Matej Poláček (SVK) - Michael Spencer Smith /5/ (ENG)  20:22, 19:21

WD 1.kolo: Katarína Vargová/Khrystyna Dzhanhobekova (SVK/UKR) – Emma Karlsson/Johanna Magnusson /2/ (SWE) 13:21, 18:21