3
17

EJC 2018: Sedem duelov, ktoré rozhodnú o ďalšej slovenskej účasti

12. 9. 2018
Druhý deň európskeho šampionátu a sedem stretnutí, ktoré rozhodnú o ďalšom účinkovaní slovenskej reprezentácie na juniorských Majstrovstvách Európy. Dokáže si „dream team“ trénera Tibora Kesslera zaistiť účasť aj v zajtrajších vyraďovacích zápasoch?

O 8:00 hod. preveril Jakuba Horáka s Miou Tarcalovou ruský pár Lev Barinov/Anastasiia Boiarun. Jakub s Miou mali po včerajšej výhre nad Fínmi určite výbornú náladu, a boli dobre našliapnutí k ďalším skvelým výkonom, žiaľ, dnes to nevyšlo. Po výsledku 12:21 a 16:21 sa s mixovým pavúkom museli rozlúčiť.

Prvý zápas mixu čakal v druhom kole o 10:10 hod. aj Andreja Antošku s Alexandrou Remeňovou. Náš pár si sily zmeral so španielskou dvojicou Alvaro Leal/Laura Solis. Úspešnejšími sa v dueli stali práve Andrej s Alexandrou, ktorí si výhrou v troch setoch zaistili účasť v treťom kole, kde na nich čakajú turnajové sedmičky z Nemecka, Lukas Resch/Emma Moszczynski.

Neskôr, o 10:55 hod. prišiel na rad duel dvojhry dievčat, v ktorom Alexandra nastúpila proti šiestej nasadenej Bulharke Marii Delcheve. Aj napriek veľkej snahe našej reprezentantky, v oboch setoch ťahala za kratší koniec a po setoch 10:21, 15:21 sa do ďalšieho kola nepozrie. Nasledovala dvojhra chlapcov, kde o 14:50 hod. Jakub vyzval Estónca Karla Kerta. Jakub začal stretnutie s odhodlaním, no súper sa pri jedenástich bodoch dostal do vedenia, ktoré si už počas celého prvého setu udržal. Podobný priebeh mal aj set druhý, a po konečnom výsledku 17:21, 20:22 sa z postupu radoval Estónec.

16:00 hod. nám prinesie stret Andreja s jedenástym nasadeným Talianom Giovannim Totim, s ktorým minulý rok na medzinárodnom podujatí prehral v troch setoch. To, čo v úvode zápasu vyzeralo ako jednoznačná záležitosť pre Aja, a to najmä vďaka výhre 21:9 v prvom sete, nakoniec až také jednoznačné nebolo. Jedenásty nasadený Talian sa akoby po prvom sete otriasol a aj on začal na kurte predvádzať svoje kvality, vďaka ktorým mu na šampionáte patrí číslo jedenásť. Ďalší priebeh zápasu sa niesol v znamení "každý chvíľku ťahá pílku", ale v závere oboch setoch "lepšie pílil" práve Talian, ktorý vyhral 21:18 a 21:19.

Prvé kolo štvorhry odohrali Mia s Alexandrou o 17:10 hod. a ich súperkami boli Rakúšanky Serena Yu Yeong/Sabrina Herbst. Dievčatá vstúpili do zápasu lepšie, a po napínavom priebehu prvého setu, ktorý skončil výsledkom 23:21 priklonili misky váh svoju stranu. Súperky sa však len tak ľahko nevzdali a snažili sa celý zápas zvrátiť. Po druhom sete a výsledku 18:21 nasledovalo niekoľko rozhodujúcich minút a boj o to, kto postúpi ďalej. Tak ako celé stretnutie, aj tretí set bol plný zvratov. Mia a Saška v jeho závere dokonca viedli 21:20, no mečbal nepremenili, a vzápätí sa potvrdilo pravidlo, ak nezaboduješ, zabodujú iní. Rakúšanky zvíťazili so skóre 21:23.

Posledným dnešným zápasom Slovákov bolo o 19:05 hod. stretnutie prvého kola štvorhry chlapcov, kde na Andreja s Jakubom čakalo meranie síl so švédskou dvojicou Joel Hansson/Melker Z-Bexell. Ako sa ukázalo, Švédi boli nad sily našich majstrov, ktorí sa po dvoch prehratých setoch s vidinou ďalšieho pokračovania v pavúku museli rozlúčiť.

Výsledky TU.

Badminton Europe TV

XD 2.kolo: Jakub Horák/Mia Tarcalová (SVK) – Lev Barinov/Anastasiia Boiarun (RUS) 12:21, 16:21

XD 2.kolo: Andrej Antoška/Alexandra Remeňová (SVK) – Alvaro Leal/Laura Solis (ESP) 21:13, 18:21, 21:17

GS 2.kolo: Alexandra Remeňová (SVK) – Maria Delcheva /6/ (BUL) 10:21, 15:21

BS 2.kolo: Jakub Horák (SVK) – Karl Kert (EST) 17:21, 20:22

16:00 hod. - BS 2.kolo: Andrej Antoška (SVK) -  Giovanni Toti /11/ (ITA) 21:9, 18:21, 19:21

GD 1.kolo: Mia Tarcalová/Alexandra Remeňová (SVK) – Serena Yu Yeong/Sabrina Herbst (AUT) 23:21, 18:21, 21:23

BD 1.kolo: Andrej Antoška/Jakub Horák (SVK) – Joel Hansson/Melker Z-Bexell (SWE) 16:21, 11:21