apríl 2019
po ut st št pi so ne
1
8
15
17
29
         
             

EJC 2018: Prvý deň súťaže jednotlivcov a tri duely Slovákov

  11. 9. 2018
Tímová súťaž európskeho juniorského šampionátu dnes dopoludnia spoznla víťazov, a popoludní už štartoval turnaj jednotlivcov, kde sa počas prvého hracieho dňa mali predstavili aj Slováci v troch stretnutiach.

Ako prví sa o 15:00 hod. nášho času na kurt dostali Jakub Horák s Miou Tarcalovou, ktorí čelili súperom z Fínska. Dvojica Joakim Oldorff/Jannica Monnberg síce štartovala v tímovej súťaži, kde však spolu neodohrali ani jeden mix. Náš zohratý pár dokázal, že je na kurte tým lepším a zaslúžene sa po setoch 21:19 a 21:13 posunul do druhého kola, kde ich zajtra preverí ruská dvojica Lev Barinov/Anastasiia Boiarun.

O 19:05 hod. sa na ihrisku mali predstaviť Betka Peruňská s Luciou Vojtekovou, ktoré ale ako vieme, na turnaji štartovať kvôli Betkinmu zraneniu nemôžu. Otázkou teda ostávalo či sa na kurt dostane aspoň Lucia. Po managers meetingu, bolo ale viac ako jasné, že Lucia do deja zasiahne, a to po boku Heii Neiman z Izraela. Doplníme, že ich súperkami boli Nórky Marie Christensen/Emma Waland. Lucia so svojou náhradnou partnerkou síce nezvíťazila, ale odohrala celkom vyrovnaný duel, ktorý skončil výsledkom 21:19 a 21:13 v prospech súperiek.

Posledným dnešným zápasom Slovákov bol o 19:05 hod. duel Mii Tarcalovej proti Dánke Amalie Schulz. Tá v tímovej súťaži nastúpila v dvoch štvorhrách, proti Švajčiarku s Bulharsku (obe víťazne) a jednej dvojhre, kde porazila reprezentantku z Litvy. Mia mala k výhre naozaj blízko, a možno jej k postupu chýbal ten povestný kúsok šťastia, ale z postupu sa nakoniec radovala Dánka, ktorá zvíťazila v dvoch setoch (22:20, 21:19).

Nezabudnite, že všetky duely môžete sledovať aj naživo, prostredníctvom Badminton Europe.TV. O aktuálnom dianí Vás budeme samozrejme informovať.

Vylosovanie TU.

Badminton Europe TV

XD 1.kolo: Jakub Horák/Mia Tarcalová (SVK) – Joakim Oldorff/Jannica Monnberg (FIN) 21:19, 21:13

GD 1.kolo: Heli Neiman/Lucia Vojteková (ISR/SVK) – Marie Christensen/Emma Waland (NOR) 19:21, 13:21

GS 1.kolo: Mia Tarcalová (SVK) – Amalie Schulz (DEN) 20:22, 19:21