september 2018
po ut st št pi so ne
         
3
17
             

Európsky rebríček U17

  10. 7. 2018
V aktuálnom európskom rebríčku kategórie do sedemnásť rokov je našim najlepším hráčom na šiestej priečke Andrej Antoška. U dievčat je jednotkou Sofia Slosiariková nachádzajúca sa na 54. mieste.

K 9.júlu 2018 patrí u chlapcov číslo jeden Francúzovi Christo Popovovi. U dievčat sa na špici nachádza Ruska Anastasiia Shapovalova, ktorá okrem dvojhry dominuje aj v štvorhre a mixe. Nového lídra ale máme v štvorhre chlapcov, pretože na vrch rebríčka sa prepracoval Čech Tomáš Švejda.

Slováci sa v rebríčku odrážajú od skvelých pozícií Andreja Antošku, ktorý ako sme spomínali úraduje na 6. mieste v dvojhre, na ôsmej priečke v štvorhre a na 24. mieste v mixe. Ďalším Slovákom v rebríčku je Peter Radoczi aktuálne úradujúci na 63. priečke v dvojhre a 99. mieste v štvorhre. Sebastiána Kadleca by ste v dvojhre našli na 77. pozícií, Simeon Suchý obýva 90. priečku.

U dievčat je jednotkou spomínaná Sofia Slosiariková nachádzajúca sa na 54. mieste v dvojhre, pričom v štvorhre jej patrí 51. priečka.  Ďalšou hráčkou v rebríčku je na 55. mieste Natália Tomčová. Tá v štvorhre obýva 43. priečku a v mixe sa nachádza na 86. mieste. Pokračujeme Michaelou Telehaničovou na 57. pozícii, a to ako v dvojhre tak aj v štvorhre. Poslednou hráčkou je na 58. mieste Júlia Chmurovičová, ktorá je ale najúspešnejšou štvorhrárkou, a to na 39. priečke.

Kompletný rebríček TU.