september 2018
po ut st št pi so ne
         
3
17
             

RSL BEC Summer School aj s L.Klačanským

  10. 7. 2018
37.ročník Summer School prebieha od 7. do 15.júla v Slovinsku, pričom Slovensko má po rokoch zastúpenie len v trénerských radoch.

Slovinské mesto Podčertrtek hostí tento celoeurópsky kemp už štvrtýkrát za sebou a na svojej pôde privítalo 41 hráčov zo 14-tich krajín ako aj  26 trénerov z 18-tich krajín.

Týždenný letný kemp je určený talentovaným bedmintonistom v kategórii do sedemnásť rokov a taktiež trénerom, ktorí si počas týždňa vymieňajú cenné informácie a nadobúdajú nové poznatky. 

V rámci „trénerského kurzu“ sa na školení predstaví Lukáš Klačanský, ktorý absolvuje Shuttle time teacher kurz ako aj kurz BWF Coach level 1. Môžeme ale povedať, že v nedeľu absolvovali všetci tréneri Shuttle time kurz, takže ďalšie dni sú venované Coach level 1 kurzu.

Bedmintonisti ako aj tréneri sa sústredia pod vedením skúsených trénerov, ktorými sú napríklad Nemka Huaiwei Xu či Bieloruska Vlada Chernavskaya ako aj mnoho ďalších.

Okrem tvrdej práce čaká účastníkov aj oddych v podobe návštevy aqua parku či futbalový zápas. Záver týždňa bude patriť večernej párty, ktorá sa uskutoční v piatok. Odchod všetkých účastníkov je naplánovaný na sobotu dopoludnia.

FOTO: Badminton Europe