september 2018
po ut st št pi so ne
         
3
17
             

TOYOTA Thailand Open 2018

  10. 7. 2018
10.-15.júla prebehne v thajskom Bangkoku turnaj Toyota Thailand Open, ktorý sa radí do série HSBC BWF World Tour Super 500 podujatí. Zaujímavosťou je, že do jedného z najrýchlejšie rastúcich miest v juhovýchodnej Ázii si chcelo prísť zahrať viac než tristo hráčov.

Celkovo sa prihlášky na podujatie zastavili na čísle 348. Na zozname prihlásených boli hráči z 21 krajín (Anglicko, Austrália, Brunej, Bulharsko, Čína, Francúzsko, Hongkong, India, Indonézia, Izrael, Japonsko, Kanada, Malajzia, Nemecko, Rusko, Singapur, Španielsko, Švajčiarsko, Taiwan, Thajsko, USA), no ako to už býva, ani turnaj v Bangkoku sa nevyhol odhláškam, a to najmä po turnajoch v Malajzii a Indonézii.

Masívne odhlášky zasiahli najmä dvojhru mužov. Pôvodne prvý nasadený Číňan Shi Yuqi ako aj druhý nasadený Ind Kidambi Srikanth či tretí nasadený Číňan Chen Long do Bangkoku nepricestujú. Najvyššie nasadeným hráčom je tak štvrtý Ind Prannoy H.S. Z Európanov sa v hlavnom pavúku nachádzajú Angličania Rajiv Ouseph a Toby Penty, Španiel Pablo Abian, Francúzi Brice Leverdez a Lucas Corvee či Rus Vladimir Malkov.

Číslo jeden v dvojhre žien bude patriť Japonke Akane Yamaguchi. Hlavnú súťaž si zahrá aj Ruska Evgeniya Kosetskaya, ktorá ale bude v prvom kole čeliť majsterke sveta, Japonke Nozomi Okuhare. O slovo sa prihlásia aj Španielka Beatriz Corrales, Švajčiarka Sabrina Jacquet, Angličanka Chloe Birch a Bulharka Linda Zetchiri, proti ktorej ale bude stáť druhá nasadená Indka Pusarla V.Sindhu.

Japonci úradujúci na špici aj v štvorhre mužov, pretože na pozícii turnajových jednotiek sa nachádzajú Takeshi Kamura/Keigo Sonoda. V pavúku nájdete aj dva anglické páry, a to Bena Lane/Seana Vendyho a Petera Briggsa/Toma Wolfendena. Okrem Angličanov si hlavnú súťaž zahrajú aj Francúzi Thom Gicquel/Bastian Kersaudy.  

Do tretice budú Japonci mať najvyššie nasadenie aj v štvorhre žien, a to vďaka dvojici Yuki Fukushima/Sayaka Hirota. Zaujímavosťou určite je, že Japonky obsadili v pavúku aj číslo dva a číslo tri, a to vďaka párom Shiho Tanaka/Koharu Yonemoto a Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi. Z Európaniek zabojujú Angličanky Chloe Birch/Jenny Moore a Jessica Pugh/Lauren Smith, Bulharky Gabriela a Stefani Stoevové, ktorým v pavúku patrí číslo šesť a ďalej aj Francúzky Emilie Lefel/Anne Tran, ktoré si ale sily v prvom kole zmerajú s Ruskami Ekaterinou Bolotovou/Alinou Davletovou.

Najvyššie európske ambície sa budú určite snažiť naplniť Angličania Chris Adcock/Gabrielle Adcock, ktorí sú v mixovom pavúku nasadení ako číslo jeden. Okrem nich ale v hlavnej súťaži nájdeme ďalšie anglické páry, menovite Marcusa Ellisa/Lauren Smith, Gregoryho Mairsa/Jenny Moore a Bena Lane/Jessicu Pugh. Vrátane Angličanov sa o čo najlepší výsledok pokúsia aj Nemci Peter Kaesbauer/Olga Konon a Rusi Rodion Alimov/Alina Davletova.

Nezabudnite sledovať priebežné výsledky, ktoré nájdete TU.