september 2018
po ut st št pi so ne
         
3
17
             

Čo priniesol mesiac: „Jún 2018“

  9. 7. 2018
Záverečné turnaje oblastných majstrovstiev, séria medzinárodných podujatí či už na juniorskej alebo seniorskej scéne ale aj zaujímavé informácie nielen zo slovenskej bedmintonovej scény... O tom všetkom ste sa dočítali na našich stránkach, a my Vám všetko prostredníctvom pravidelnej rubriky v krátkosti pripomíname.

Oblastné majstrovstvá

Hráči na východe si na Oblastných majstrovstvách v kategórii do sedemnásť rokov sily zmerali 3.6.2018, v telocvični Základnej školy v Rozhanovciach. Ziskom dvoch zlatých medailí sa pritom blysli Prešovčania Boris Karpják a Júlia Chmurovičová, ako aj Košičanka Natália Tomčová. Čítajte viac.

Nedeľa, 3.júna sa v Bratislave niesla v znamení Oblastných majstrovstiev v kategórii do jedenásť rokov, na ktorých sa zo zisku dvoch prvenstiev radovali Jakub Michalka, Michal Staňo a Ela Bieleschová. Čítajte viac.

Oblastné majstrovstvá najmladších bedmintonistov sa na východe republiky konali v Košiciach, odkiaľ si dve výhry odniesli Prešovčan Tadeáš Diro, Košičan Ronald Pokorný a Dolnokubínčanka Adelka Lachová. Čítajte viac.

Oblastné majstrovstvá Slovenska v kategórii do trinásť rokov sa na západe republiky uskutočnili za účasti 39-tich hráčov v Púchove. Najúspešnejšou bedmintonistkou sa ziskom troch prvenstiev stala Johanka Ivanovičová z klubu SC Pohoda Trnava, no s dvoma výhrami a jedným druhým miestom nezaostali ani Andrej Suchý (BKK Sliač) a Adam Srnec (BKR Púchov). Čítajte viac.

Na východe republiky sa Oblastné majstrovstvá do trinásť rokov uskutočnili v Rozhanovciach, kde si štyri z piatich výhier na konto pripísali hráči oddielu KBC Košice. V konkurencii 42 bedmintonistov sa najúspešnejšími účastníkmi stali Dominik András, Matúš Poláček a Nina Holubová, keď si domov odniesli po dve prvé a jedno druhé miesto. Čítajte viac.

Domáce turnaje

Memoriál Viktora Wiedermana sa odohral, za účasti 18 chlapcov a 20 dievčat, 16.-17.júna 2018 v Ilave. Mini Cupu resp. turnaja v kategórii do trinásť rokov sa zúčastnili hráči z Čiech, Maďarska a Slovenska, ktorí súťažili v jednotlivcoch ale aj v družstvách. Čítajte viac.

Zahraničné podujatia

YONEX Latvia International 2018, ktorý sa radil do série Future series podujatí, nebol pre slovenských reprezentantov úspešným ako by si sami priali. Matej Hliničan spolu s Milanom Dratvom nestačili na svojich súperov hneď v prvých kolách, a v spoločnej štvorhre, kde figurovali ako nasadené jednotky, dokráčali do štvrťfinále. Čítajte viac.

Milan Dratva a Matej Hliničan sa v pavúkoch medzinárodného turnaja Yonex Lithuanian International dlho neohriali. Svoju turnajovú púť ukončili vo dvojhrách ako aj v štvorhre hneď v prvých kolách, no cestu im v dvoch prípadoch zahatali neskorší medailisti, ba dokonca samotní víťazi podujatia. Čítajte viac.

Bedmintonistka košickej Lokomotívy, ktorá študuje v susedných Čechách, sa v pondelok zúčastnila 17.ročníka Českých akademických hier. Lenka Drotárová nastúpila vo všetkých troch disciplínach, a vo všetkých prípadoch sa dokázala prebojovať do semifinále. Čítajte viac.

2.-3.júna sa v českej Dobruške konal medzinárodný turnaj zmiešaných družstiev, a to za účasti tímov z Čiech, Poľska a Slovenska. Slováci na podujatí obsadili konečné tretie miesto. Čítajte viac.

Medzinárodné juniorské a mládežnícke turnaje

9.-10.júna sa v českých Dobřanech uskutočnil už 17.ročník medzinárodného bedmintonového turnaja Czech Sokol Cup, ktorý tento rok okrem domácich hráčov prilákal aj účastníkov zo slovinskej Lendavy či zo slovenského klubu BK MI Trenčín. Čítajte viac.

Zverencom reprezentačného trénera Jána Fiľa sa na medzinárodnom turnaji Serbian U17 International 2018 nepodarilo uhrať žiaden významnejší výsledok. Všetci zúčastnení ukončili svoju púť ešte pred bránami štvrťfinále, a na konto si pripísali účasť v prvých, druhých či maximálne tretích kolách. Čítajte viac.

Srbské mesto Novi Sad bolo 14.-17.júna dejiskom medzinárodného turnaja v kategóriách do deväť, jedenásť, trinásť a pätnásť rokov. Popri hráčoch, ktorí štartovali na turnaji U17, sa v Srbsku predviedla aj slovenská mládež, ktorá na turnaji zabodovala na 100%. Čítajte viac.

Z domova

Slovenský zväz bedmintonu organizuje v júli medzinárodný seminár trénerov, ktorý by ste si nemali nechať ujsť. Prihláste sa a získajte nové poznatky, zoznámte sa s aktuálnymi trendmi a napredujte vo svojej trénerskej kariére. Seminár, ktorý povedie skúsená zahraničná trénerka bude prebiehať najmä v praktickej rovine priamo na kurte, no súčasťou bude aj teoretická časť. Čítajte viac.

Informovali sme Vás, že Slovenský zväz bedmintonu Vám opäť ponúka k zakúpeniu exkluzívne bedmintonové balíky značky YONEX. Čítajte viac.

22.-24. júna sa v športovej hale M-ŠPORT na Ostrove v Trenčíne ako aj v telocvični SOŠ na Jilemníckeho ulici konalo školenie trénerov prvého kvalifikačného stupňa špecializovanej časti, ktoré prebiehalo pod vedením Michala Matejku. Čítajte viac.

Zo sveta

Dozvedeli ste sa, že juniorské majstrovstvá Európy družstiev, na ktorých zabojuje aj družstvo Slovenska, sa uskutočnia 7.-11.septembra 2018 v metropole Estónska, pričom pôjde o historicky najobsadenejší šampionát, s celkovým počtom 34 prihlásených krajín. Čítajte viac.

Bedmintonisti Lokomotívy Košice sa 19.-23.júna zúčastnili Majstrovstiev Európy klubov, ktoré sa konali v poľskom Bialystoku. V konkurencii štrnástich tímov sa nášmu majstrovi podaril fantastický výsledok, pretože Košičania sa po skvelých výkonoch predrali do štvrťfinále. Čítajte viac.

Taiwanskej hráčke Tai Tzu Ying, ktorá je úradujúcou svetovou jednotkou, sa podarilo zažiariť na medzinárodných podujatiach v Malajzii ako aj Indonézii, a dvakrát tak vystúpila na vrchol. Nemenej úspešným bol aj Japonec Kento Momota, ktorý síce v Malajzii skončil za hviezdnym Lee Chong Weiom, no v Jakarte dokázal následne triumfovať. Čítajte viac.