január 2019
po ut st št pi so ne
 
1
2
3
4
5
6
7
14
28
29
30
31
     
             

Malaysia a Indonesia Open: Tai Tzu Ying ovládla obe podujatia

  9. 7. 2018
Taiwanskej hráčke Tai Tzu Ying, ktorá je úradujúcou svetovou jednotkou, sa podarilo zažiariť v Malajzii ako aj Indonézii, a dvakrát tak vystúpila na vrchol. Nemenej úspešným bol aj Japonec Kento Momota, ktorý síce v Malajzii skončil za hviezdnym Lee Chong Weiom, no v Jakarte dokázal následne triumfovať.

Malajzia

Domáca hviezda a miláčik publika Lee Chong Wei, ktorý je známy ako „ten večne druhý“ síce nemá na konte titul olympijského šampióna či majstra sveta, ale na podujatí v Malajzii si po finálovej výhre nad Japoncom Kentom Momotom pripísal na konto už dvanásty triumf na tomto podujatí. Nálepku neporaziteľnosti si v dvojhre žien drží Taiwančanka Tai Tzu Ying, ktorá ovládla finále po výhre nad Číňankou He Bingjiao.

Víťazkami ženskej štvorhry sa stali olympijské víťazky, Japonky Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi, ktoré porazili prvé nasadené Číňanky Chen Qingchen/Jia Yifan. Finále štvorhry mužov prebehlo medzi japonskými pármi Takeshi Kamura/Keigo Sonoda a Hiroyuki Endo/Yuta Watanabe. Úspešnejšími v tomto súboji sa stali prví spomínaní. Posledné zlato z mixu získali Číňania Zheng Siwei/Yaqiong Huang.

Kompletné výsledky TU.

Indonézia

To, čo sa Kentovi Momotovi nepodarilo v Malajzii si plne vynahradil v indonézskej Jakarte. V semifinále vrátil prehru Lee Chong Weiovi a v samotnom finále potom bez väčších problémov zdolal úradujúcu svetovú jednotku a dánsku hviezdu Viktora Axelsena. Víťazkou dvojhry žien sa opäť stala Tai Tzu Ying, ktorá tentoraz vo finále porazila Číňanku Yufei Chen.

Radosti sa ale dočkalo aj domáce publikum, pretože Indonézania ovládli ako štvorhru mužov, tak aj mix. V štvorhre mužov sa zo zisku prvenstva radovali Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo, keď vo finále zdolali pavúkové sedmičky z Japonska Takuto Inoueho/Yuki Kaneka. Mix zasa ovládli Tontowi Ahmad/Liliyana Natsir po finálovej výhre nad nenasadeným malajským párom Peng Soon Chan/Liu Ying Goh. Na záver, v čisto japonskom finále štvorhry žien, ktoré prebehlo medzi dvojicami Yuki Fukushima/Sayaka Hirota a Mayu Matsumoto/Wakana Nagahara si výhru na konto pripísali prvé spomínané.

Kompletné výsledky TU.