august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

EJTC 2018: V Talline rekordných 34 tímov

  13. 6. 2018
Juniorské majstrovstvá Európy družstiev, na ktorých zabojuje aj družstvo Slovenska, sa uskutočnia 7.-11.septembra 2018 v metropole Estónska, pričom pôjde o historicky najobsadenejší šampionát, s celkovým počtom 34 prihlásených krajín.

Estónsko si tak zapíše do histórie nielen veľkolepé medzinárodné podujatie, ale bude sa môcť pýšiť aj počtom krajín, ktoré sa šampionátu zúčastnia. Vrátane Slovenska by do Tallinu mali pricestovať reprezentanti z Anglicka, Belgicka, Bulharska, Cypru, Česka, Dánska, Estónska, Fínska, Francúzska, Holandska, Chorvátska, Islandu, Izraela, Írska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Moldavy, Nemecka, Nórska, Poľska, Portugalska, Rakúska, Rumunska, Ruska, Slovinska, Škótska, Španielska, Švajčiarska, Švédska, Talianska, Turecka a Ukrajiny.

Slováci nebudú na majstrovstvách nováčikmi, a pod vedením reprezentačného trénera Tibora Kesslera budú bojovať o čo najlepší výsledok. Premiéra na šampionáte ale čaká hráčov z Moldavy, pre ktorých bude turnaj taktiež jedným z historických míľnikov.

Juniorský šampionát býva vstupnou bránou do sveta dospelých, a svoje o tom určite vedia aj Španielka Carolina Marin či Dán Viktor Axelsen, ktorí na takomto podujatí zabodovali. Náročný turnaj má ale dve fázy, a to najprv súťaž družstiev, a potom súťaž jednotlivcov.

Prihlášky do súťaže jednotlivcov sú stále otvorené, takže je veľmi pravdepodobné, že počet zúčastnených krajín sa ešte navýši. Čo sa tímovej súťaže týka, nasadenie družstiev bude známe 31.júla, a 2.augusta prebehne samotné losovanie, po ktorom Slováci spoznajú mená svojich súperov.

Celý článok Badminton Europe TU.