august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

Serbian Youth International 2018

  13. 6. 2018
Mládežnícky turnaj v kategóriách U9, U11, U13 a U15 prebehne v srbskom meste Novi Sad už 14.-17.júna, a to aj za účasti početnej výpravy hráčov z Košíc, Púchova, Trnavy, Bratislavy a Sliaču.

V Novom Sade by sa malo predstaviť 187 mladých nádejí z 15-tich rôznych krajín (Bulharsko, Cyprus, Česko, Grécko, Chorvátsko, Maďarsko, Moldava, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Ukrajina).

Pod vlajkou Slovenska bude na podujatí štartovať 20 bedmintonistov, a tí budú hájiť farby oddielov KBC Košice, SC Pohoda Trnava, Lokomotíva Košice, DBK Bratislava, BKR Púchov a BKK Sliač. Slováci nastúpia v kategóriách U11, U13 a U15, kde ich čakajú skupinové duely v dvojhrách, a pavúkové súboje v štvorhrách. Je nutné dodať, že hráči môžu na podujatí štartovať v dvoch kategóriách, čo niektorí samozrejme využili.

V kategórii do jedenásť rokov sa o čo najlepší výsledok pokúsia Andrej Suchý, Viktor Pavlovič, Sarah Antónia Suchá a Lívia Klačanská. V kategórii do trinásť rokov nastúpia Matúš Poláček, Dominik András, Andrej Suchý, Ela Klačanská, Johanka Ivanovičová a Nina Holubová. V najvyššej kategórii, teda v kategórii do pätnásť rokov budeme mať najširšie zastúpenie, a to v podobe Sebastiána Kadleca, Simeona Suchého, Timona Gundu, Patrika Andrása, Patrika Poláka, Milana Háza a Adama Pavloviča u chlapcov. U dievčat sa predstavia Olívia Kadlecová, Dušana Bogušová, Lea Skorkovská, Nina Milada Michalková a Johanka Ivanovičová.

Na Slovákov čaká množstvo duelov, a my im budeme držať palce, aby dosiahli čo najlepšie výsledky, minimálne také ako minulý rok, keď sa domov vrátili so zlatom, striebrom a bronzom. Najúspešnejšou členkou výpravy sa vtedy stala Lívia Klačanská, ktorá v najnižšej kategórii U9 obsadila v dvojhre konečné druhé miesto, a vo štvorhre po boku Maďarky Maji Veroniky Boros zvíťazila. Ďalšie medailové umiestnenie zaznamenali Sofia Slosiariková a Michaela Telehaničová. Košičanky sa v kategórii U15 vo štvorhre dievčat prebojovali do semifinále, kde následne v dvoch setoch podľahli poľskej dvojici.

Sledujte priebežné výsledky a držte palce.

Serbian Youth International 2018

KBC Košice

  • Dominik András, Patrik András, Matúš Poláček, Viktor Pavlovič, Adam Pavlovič, Dušana Bogušová, Nina Holubová

SC Pohoda Trnava

  • Johanka Ivanovičová

Lokomotíva Košice

  • Milan Ház, Patrik Polák

DBK Bratislava

  • Timon Gunda

BKR Púchov

  • Sebastián Kadlec, Olívia Kadlecová, Ela Klačanská, Lívia Klačanská, Nina Milada Michalková, Lea Skorkovská

BKK Sliač

  • Simeon Suchý, Andrej Suchý, Sarah Antónia Suchá