august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

Czech Sokol Cup: Trenčania s medailami

  12. 6. 2018
9.-10.júna sa v českých Dobřanech uskutočnil už 17.ročník medzinárodného bedmintonového turnaja Czech Sokol Cup, ktorý tento rok okrem domácich hráčov prilákal aj účastníkov zo slovinskej Lendavy či zo slovenského klubu BK MI Trenčín.

Ako informuje stránka czechbadminton.cz, podujatia sa zúčastnilo päťdesiat hráčov, ktorých čakali skupinové súboje v dvojhrách ako aj v štvorhrách, a to v kategóriách do pätnásť a sedemnásť rokov. Po odohraní skupín nasledovali samotné vyraďovacie súboje a duely o cenné kovy. Celý turnaj spestrila prítomnosť českého reprezentanta, no rodeného Slováka a hráča BK MI Trenčín Milana Ludíka, ktorý je tzv. „ambasádorom“ podujatia.

Práve reprezentantom oddielu BK MI Trenčín, ktorí v Dobřanech štartovali, sa ušli aj medailové pozície, či samotné prvenstvá. V kategórii do sedemnásť rokov si výborne počínal Matúš Čarnogurský, ktorý po boku Čecha Michala Nesvačila obsadil v štvorhre tretiu priečku. Bronz sa v tejto kategórii ušiel aj Dáši Štroffekovej vo dvojhre dievčat.

Ešte väčší úspech dosiahli hráči v kategórii do pätnásť rokov, kde Andrej Turek obsadil v dvojhre konečné druhé miesto a spolu Jozefom Mitochom dokázali zvíťaziť v štvorhre. U dievčat skončili v štvorhre na treťom mieste Timea Michalková s Emou Orságovou.

Gratulujeme.

Kompletný článok z czechbadminton.cz spolu s výsledkami nájdete TU.