august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

ECC 2018: Lokomotíva v skupine s obhajcami

  8. 6. 2018
Klubové majstrovstvá Európy sa tento rok uskutočnia 19.-23.júna v poľskom Bialystoku, a Slovensko na nich bude reprezentovať náš majster, teda košický Betpres, ktorý ale bude na podujatí vystupovať pod oficiálnym názvom Lokomotíva Košice.

Na tzv. „Pohár majstrov“ sa tento rok prihlásilo 14 tímov, ktoré budú rozdelené do skupín. Po odohraní skupín bude nasledovať vyraďovací pavúk, ktorý rozhodne o novom víťazovi pre sezónu 2018.

Posledné dva ročníky ovládli francúzski hráči z Issy Len Moulineaux BC, ktorí budú na turnaji štartovať ako prví nasadení. Ich krajania z klubu BC Chambly Oise budú figurovať ako turnajové dvojky. Číslo tri sa ušlo talianskemu družstvu Calvi Network BC Milano a číslo štyri zasa ruskému tímu Primorye Vladivostok, ktorý majstrovstvá ovládol v rokoch 2012, 2013, 2014 a 2015.

Štyri nasadené tímy a zvyšných desať družstiev... ako bude vyzerať rozloženie tímov a kam sa dostane náš majster?

Košická Lokomotíva si na Pohári majstrov v Poľsku postupne sily zmeria s francúzskym tímom Issy Les Moulineaux BC a s nórskym družstvom Moss BK.

Košičania sa teda ocitli priamo v prvej skupine, ktorú tvoria len tri tímy. Skupina dva je taktiež trojčlenná, a tvoria ju francúzsky tím BC Chambly Oise, lotyšské družstvo Valmiera BK a Poliaci zo Suwalki KB. Tretia ako aj štvrtá skupina sú už štvorčlenné. V tretej skupine sa nachádzajú Taliani z Calvi Network BC Milano, Portugalci z ACD Che Lagoense, Belgičania z BAD 79 Anderlecht a Česi z Benátok nad Jizerou. V skupine číslo štyri prebehnú súboje medzi Rusmi z Primorya Vladivostok, Poliakmi z UKS Hubal Bialystok, Luxemburčanmi z BC Jonglester a Španielmi z Recreativo les La Orden.

Kompletný článok nájdete TU