august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

Martina Repiská si zahrá na Majstrovstvách sveta

  16. 5. 2018
Na svetovom šampionáte, ktorý sa 30.7.-5.8.2018 uskutoční v čínskom Nanjingu budeme mať po rokoch opäť slovenské zastúpenie. Martina Repiská, aktuálne sídliaca na 86. priečke svetového rebríčka bude trikolóru Slovenska hájiť vo dvojhre žien.

Slovensko malo na Majstrovstvách sveta svojho hráča naposledy v roku 2013 v čínskom Guanzhou. Bol to Jarolím Vícen, ktorý v prvom kole 64-kového pavúka podľahol Uganďanovi Edwinovi Ekiringovi.

Marta tak bude po dlhom čase nádejou, vďaka ktorej bude v Nanjingu viať aj slovenská vlajka. Úradujúca majsterka Slovenska je zároveň v histórii slovenského bedmintonu druhou ženou, ktorá sa na svetový šampionát dokázala kvalifikovať.

Číslo jeden bude už totiž navždy patriť prvej slovenskej olympioničke Eve Sládekovej, ktorá si Majstrovstvá sveta zahrala dokonca dvakrát. Prvý štart absolvovala v roku 2006 po boku Michala Matejku, kedy sa predstavila vo dvojhre a mixe. Vo dvojhre bola jej súperkou vtedy piata hráčka sveta a zároveň piata nasadená, naturalizovaná Číňanka s francúzskym pasom Pi Hongyan, ktorá našu hráčku zdolala hladko v dvoch setoch. Rovnaký osud zastihol Evu aj v roku 2007, kedy na šampionáte štartovala ako jediná slovenská hráčka, a v dvoch setoch prehrala s Ukrajinkou Larisou Grigou.

V rokoch 2009, 2010 a 2011 Slovensko na Majstrovstvách sveta reprezentoval Michal Matejka. Ten v roku 2009 nestačil na Švéda Henriho Hurskainena, v roku 2010 prehral s Angličanom Carlom Baxterom a v roku 2011 podľahol Rusovi Vladimirovi Ivanovovi.

Ohlas od Martiny Vám prinesieme už čoskoro.