august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

Reprezentácia do 17 rokov na sústredení v Košiciach

  15. 5. 2018
Už koncom tohto týždňa sa reprezentanti v kategórii do sedemnásť rokov predstavia na medzinárodnom podujatí Adria U17 International v chorvátskom meste Opatija. Ešte pred samotným odjazdom na turnaj ale absolvujú spoločné sústredenie, ktoré už od včera prebieha pod vedením reprezentačného trénera Jána Fiľa v Košiciach.

Tréner má pod palcom osem reprezentantov, ktorí počas troch dní absolvujú deväť tréningových jednotiek. Simeon Suchý, Sebastián Kadlec, Peter Radoczi, Boris Karpják, Natália Tomčová, Júlia Chmurovičová, Michaela Telehaničová a Sofia Slosiariková sú hráčmi, ktorých má počas krátkeho sústredenia na starosti Ján Fiľ.

Viac o sústredení už samotný tréner:

„Od pondelka do stredy prebieha sústredenie a vo štvrtok sa potom presúvame do dejiska turnaja. Za jeden deň hráči absolvujú 3 tréningové jednotky. Ranné tréningy sú zamerané predovšetkým na úderovú techniku s dôrazom na dvojhru, rozvoj ofenzívnej a defenzívnej hry a modelované zápasy. Na poobedňajších tréningoch sme sa zamerali na štvorhrové cvičenia, a to predovšetkým na správne postavenie hráčov v obrannom a útočnom postavení. Na večernom tréningu sú na programe zápasy s cieľom zohrávať hlavne párové disciplíny. Na tréningoch vládne dobra nálada a hráči okrem bedmintonovej driny zažívajú aj kopec srandy.“