august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

ZsB: Školili sme v Prakovciach, Trebišove aj Hrachove

  4. 5. 2018
Školenia programu Začni s bedmintonom pokračovali aj počas apríla, kedy sme projekt predstavili v ďalších troch slovenských mestách. Po školeniach v Nitre, Šali, Myjave a Starej Ľubovni sa s celosvetovým programom zoznámilo ďalších niekoľko desiatok učiteľov.

Všetky školenia prebehli pod taktovkou Zuzany Rajdugovej, ktorá najprv 9.apríla navštívila Prakovce. Na Strednej odbornej škole sa stretli učitelia z Mníška nad Hnilcom, Helcmanoviec z Kluknavy, Veľkého Folkmaru ako aj z Prakoviec. Pokračovali sme 13.apríla v Trebišove, kde sa na pôde Základnej školy, na ulici Pribinovej vyškolili pedagógovia z Trebišova, Čerhova, Vojčíc, Novosadu, zo Sečoviec, Borše a z Kráľovského Chlmca. Sériu troch školení sme 18.apríla zavŕšili v Hrachove, kde sa školenie odohralo na pôde ZŠ Sama Vozára. Do telocvične klubu ŠK Hrachovo si našli cestu učitelia z Málinca, Hnúšte, Rimavskej Soboty, z Tisovca, Kokavy nad Rimavicou, z Rimavskej Bane či z Revúcej, ako aj domáci Hrachovčania.

Všetci zúčastnení získali množstvo poznatkov o bedmintone, prešli základnou technikou a zoznámili sa s cenným materiálom, ktorí by mal byť ich základnou pomôckou vo vyučovacom procese. Učitelia si sami počas školenia vyskúšali, aké je to byť žiakmi na hodinách telesnej či športovej prípravy, a užili si deň plný zábavy

Viac informácií o projekte TU.