august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

Čo nás čaká: „Máj 2018“

  2. 5. 2018
Aký bude máj lásky čas? Bedmintonový kalendár nám sľubuje niekoľko zaujímavých udalostí, medzi ktoré rozhodne budú patriť ligové súťaže, oblastné majstrovstvá, medzinárodné podujatia či finále Thomas a Uber cupu.

Máj odštartujeme práve ligovými súťažami. Už tento víkend (5.5.2018) sa v Ilave a Košiciach rozhodne o ďalšom umiestnení tímov v extraligovej tabuľke. Uvidíme teda, či niektoré družstvo zamieša poradím, ktoré sme mali možnosť vidieť po prvom kole. V sobotu je ale na programe aj tretie kolo tretej ligy či Oblastné majstrovstvá v kategórii do pätnásť rokov, ktoré sa na západe republiky uskutočnia v Bratislave. Nedeľa bude patriť druhému kolu druhej ligy, ako aj tretiemu kolu štvrtej ligy.

Pred druhým víkendom budeme pokračovať aj v školeniach programu Začni s bedmintonom. 11.mája sa učitelia stretnú vo Vranove nad Topľou. V sobotu sa potom dohrajú Oblastné majstrovstvá v kategórii do pätnásť rokov na východe, konkrétne v Košiciach, kde sa v tom istom termíne odohrajú aj oblastné majstrovstvá juniorov. Na západe republiky sa juniori stretnú na OM v Banskej Bystrici.

18.-20.mája sa následne hráči v kategórii do sedemnásť rokov, menovite P.Dubecký, D.Ivanko, S.Kadlec, B.Karpják, P.Radoczi, S.Suchý, J.Chmurovičová, O.Kadlecová, S.Slosiariková, M.Telehaničová, N.Tomčová, predstavia na medzinárodnom podujatí Adria U17 International. 18.mája je na programe aj ďalšie školenie Shuttle timu, ktoré sa uskutoční v Revúcej. Víkend bude patriť Oblastným majstrovstvám v kategórii dospelých, pričom turnaje by sa mali odohrať v Bratislave a Košiciach.

20.-27.mája budeme sledovať veľkolepé finále majstrovstiev sveta mužských a ženských družstiev, tzv. Thomas a Uber cup. 23.mája pritom vyškolíme učiteľov v Považskej Bystrici a 26. mája sa pozrieme na prvé majstrovstvá Slovenska, ktoré budú patriť veteránom, a odohrajú sa v Trenčíne. Popritom sa ale v sobotu 26.mája uskutočnia aj Oblastné majstrovstvá v kategórii do sedemnásť rokov, ktoré prebehnú v Košiciach a Ilave.

Posledné májové dni budú rozhodne patriť Milanovi Dratvovi a Matejovi Hliničanovi, ktorí budú 31.5.-3.6. štartovať na medzinárodnom podujatí YONEX Latvia International 2018.