september 2018
po ut st št pi so ne
         
3
17
             

Európsky rebríček U17

  11. 4. 2018
V európskom rebríčku kategórie do sedemnásť rokov sa Andrej Antoška pomalými krokmi blíži k samotnému špicu. Slovenský reprezentant k 9.aprílu úraduje v rebríčku dvojhry na piatej priečke.

Aktuálnymi jednotkami sú vo dvojhrách Francúz Christo Popov a Ruska Anastasiia Shapovalova. Ruská hráčka je číslom jeden aj vo štvorhre dievčat, pričom u chlapcov je lídrom jej krajan Georgii Lebedev. V mixe sa na najvyššej pozícii nachádza Nemec Matthias Kicklitz.

Ako sme už spomínali, zo Slovákov je jednoznačne najlepšie umiestnením hráčom Andrej Antoška, ktorý vo dvojhre ako aj štvorhre zastáva miesto číslo 5., a v mixe sa nachádza na 20. priečke.  Druhým najlepšie umiestneným dvojhrárom je momentálne Sebastián Kadlec na 99. mieste. Presne o jednu pozíciu vyššie, teda na priečke číslo 100. sa nachádza Peter Dubecký. Ten je na tom lepšie vo štvorhre, kde mu patrí 93. miesto. Ďalším hráčom, ktorého spomenieme bude Peter Radoczi na 132. priečke vo dvojhre, a 162. mieste vo štvorhre. Chlapčenskú časť nám uzatvára Simeon Suchý, ktorý vo dvojhre obýva 155. priečku.

U dievčat je našou líderkou Michaela Telehaničová na 64. mieste vo dvojhre a 84. priečke vo štvorhre. O nič horšie na tom nie je ani Natália Tomčová, ktorá sa vo dvojhre nachádza na 73. mieste, vo štvorhre na 58. priečke a v mixe jej patrí 73. miesto. Treťou najúspešnejšou hráčkou vo dvojhre je Júlia Chmurovičová na 101. pozícii. Vo štvorhre sa ale Julke darí viac, pretože momentálne by ste ju našli na 61. priečke. Sofia Slosiariková sa v rebríčku dvojhry nachádza na 128. mieste, a v rebríčku štvorhry zastáva 84. priečku. Všetko nám uzatvára Olívia Kadlecová, a to z 204. pozície dvojhry.

Kompletný rebríček nájdete TU.