september 2018
po ut st št pi so ne
         
3
17
             

ME 2018: Poznáme súperov Slovákov

  10. 4. 2018
Majstrovstvá Európy dospelých, ktoré tento rok prebehnú 24.-29.apríla v španielskej Huelve sú predo dvermi, a naši reprezentanti spoznali mená svojich súperov.

Po prvýkrát v histórii slovenského bedmintonu budeme mať na šampionáte zastúpenie v štyroch z piatich disciplín. O tento míľnik sa postarali Milan Dratva, Matej Hliničan a Martina Repiská.

Na úvod si predstavíme papierových favoritov, a teda najvyššie nasadených hráčov, ktorými sú vo dvojhrách Dán Viktor Axelsen a Španielka Carolina Marin. Vo štvorhrách patrí číslo jeden dánskym párom, u mužov sú to Mathias Boe/Carsten Mogensen, u žien Christina Pedersen/Kamilla Rytter-Juhl. V mixe budú z pozície jednotiek úradovať manželia Chris a Gabrielle Adcockovci.

Milan Dratva sa v 64-kovom pavúku dvojhry mužov nachádza priamo v druhom kole, a jeho súperom bude víťaz stretnutia, ktoré prebehne medzi Švédom Jacobom Nilssonom a Nemcom Kai Schaiferom. Ako sa na Majstrovstvá teší náš úradujúci majster?

„Španielsko bude môj debut na individuálnych Majstrovstvách Európy. Je to skvelý pocit a veľká pocta, mať možnosť reprezentovať Slovensko na takomto podujatí. Moja kvalifikácia však do poslednej chvíle nebola istá, pred Hlinom som mal náskok doslova pár bodov. Teraz všetky kroky vo svojom každodennom živote smerujem k tomu, aby som bol na ME dokonale pripravený. Nomináciou to pre mňa nekončí, chcem uhrať čo najlepší výsledok. V štvorhre s Maťom máme za sebou zaujímavý rok. Z toho mála turnajov, čo sme odohrali, sme uhrali pár vydarených výsledkov a dostali sa tesne pod hranicu prvej svetovej stovky, ale mali sme však aj zápasy, v ktorých sme sa zďaleka nepriblížili svojej najlepšej hre. O to viac potešilo, že sa nám aj z toho mála podarilo kvalifikovať. Právo štartu v mixe sme s Martou úprimne vôbec nečakali. Ak chceme vyhrať zápas, budeme musieť čeliť lepším párom, na aké sme z turnajov zvyknutí, ale v Európe sme už neraz odohrali vyrovnané stretnutia s kvalitnými súpermi. Prečo by to nemohli byť práve Majstrovstvá Európy, kde ukoristíme nejaké to víťazstvo proti papierovo lepším hráčom?

Martina Repiská, ktorá sa šampionátu zúčastní už druhýkrát, sa na rozdiel od Milana predstaví v kole prvom, kde jej súperkou bude Fínka Airi Mikkela.

„Na individuálne Majstrovstvá Európy som sa kvalifikovala už druhýkrát. Po minuloročnej skúsenosti v Dánsku sa na tohtoročný šampionát v španielskej Huelve veľmi teším! Je to skvelý pocit stretnúť sa a hrať s najlepšími hráčmi v Európe. Mojim cieľom bude odohrať čo najviac kvalitných zápasov a ukázať svoj top level. Je to pre mňa jeden z najdôležitejších turnajov v sezóne a preto bude moja príprava 100%-ná každý deň! Okrem dvojhry sme sa tiež s Milanom dostali medzi najlepšie mixové páry. Úprimne, nečakali sme, že sa nám podarí tento rok kvalifikovať a preto sme ostali obaja trochu prekvapení, keď sme našli zelené políčko vedľa našich mien. Je to pre nás veľká výzva a sme pripravení zabojovať proti hocijakému páru.

Milan s Martou nastúpia aj na spoločný mix, kde si v prvom kole sily zmerajú s rakúskou dvojicou Dominik Stipsits/Antonia Meine. Na rozdiel od dvojhier a mixu nemali pri losovaní štvorhry mužov Milan s Matejom Hliničanom veľa šťastia, pretože hneď v prvom kole narazia na turnajové sedmičky z Nemecka, J.Jansena/Josche Zurwonneho.

Dvojhra mužov

Dvojhra žien

Štvorhra mužov

Štvorhra žien

Mix