september 2018
po ut st št pi so ne
         
3
17
             

Brazil International: Repiská obhájila 2800 bodov

  12. 3. 2018
Martine Repiskej sa na International Challenge podujatí v Brazílii podarilo prejsť pavúkom až do semifinále, kde ju zastavila neskoršia víťazka, prvá nasadená Kanaďanka Rachel Honderich. Marta tak zopakovala svoj minuloročný bronz a obhájila skvelých 2800 bodov v svetovom rebríčku.

Majsterku Slovensku stála semifinálová účasť mnoho námahy a síl, no určite to zato stálo. V prvom kole si Marta sily zmerala s Američankou Jennie Gai, a len naozaj málo chýbalo k tomu, aby sa s turnajom hneď nerozlúčila. Američanka zvíťazila v prvom sete pomerne jednoznačným skóre 11:21. Marta sa ale ukázala ako naozajstná bojovníčka a aj keď v dramatických koncovkách, zápas dokázala otočiť (23:21, 22:20) a postúpiť do druhého kola, kde ju čakala Švajčiarka Ayla Huser. Ani tento duel nebol prechádzkou ružovou záhradou, avšak po skoro hodine strávenej na kurte a konečnom výsledku 19:21, 23:21 a 21:18 sa Marta posunula do vytúženého semifinále, kde už ale bola nad jej sily prvá nasadená Kanaďanka Rachel Honderich.

“Z Brazílie si znovu odnášam bronzovú medailu. So zápasmi a s celkovým výkonom som spokojná. Odohrala som dva dlhé a kvalitné zápasy, ktoré ma priviedli do semifinále, v ktorom som sa už nedokázala vyrovnať dobre hrajúcej súperke z Kanady. Teraz ma čaká dlhá cesta naspäť do Dánska, kde sa opäť vrátim do tréningového procesu. Ďakujem všetkým za podporu a tiež za povzbudzujúce a gratulačné správy, ktoré mi urobili veľkú radosť.“ Marta

Okrem dvojhry sa Marta predstavila aj v mixe, a to po boku Milana Dratvu. Náš reprezentačný pár prehral v prvom kole po trojsetovom boji s domácou dvojicou Fabricio Farias/Jaqueline Lima. Milan žiaľ v prvom kole dvojhry natrafil na výborne hrajúceho Inda Harshita Aggarwala, s ktorým síce dokázal zvíťaziť v prvom sete (21:15), no ďalšie dva už patrili súperovi (11:21, 5:21). Ind sa nakoniec turnajovým pavúkom predral až do semifinále, keď po našom majstrovi porazil aj víťaza turnaja z Jamajky, Kanaďana Jasona Anthonyho Ho-Shua ako aj českého reprezentanta so slovenskými koreňmi Milana Ludíka.

Celkovými víťazmi 33th Brazil International Badminton Cup sa vo dvojhrách stali už spomínaná Kanaďanka Rachel Honderich a prvý nasadený Brazílčan Ygor Coelho. Honderich triumfovala aj vo štvorhre žien, a to po boku Američanky Jamie Subandhi. Výhru vo štvorhre mužov si na konto pripísali prví nasadení Kanaďania Jason Anthony Ho-Shue/Nyl Yakura. V mixe patrila výhra taktiež najvyššie nasadenému páru, a to Rusom Evgenij Dreminovi/Evgenii Dimovej.

Kompletné výsledky nájdete TU.