september 2018
po ut st št pi so ne
         
3
17
             

Slováci vo svetovom rebríčku

  9. 3. 2018
K 8.marcu 2018 máme v TOP stovke bedmintonistov len Martinu Repiskú, ktorej aktuálne v svetovom rebríčku dvojhry žien patrí 92. miesto.

Dán Viktor Axelsen sa aj napriek zraneniu a absencii na niekoľkých podujatiach drží v pozícii svetovej jednotky. U žien je taktiež aj naďalej číslom jeden Tai Tzu Ying z Taiwanu. Španielke Caroline Marin patrí v rebríčku priečka číslo päť. Úradujúcimi jednotkami vo štvorhre mužov sú Indonézania Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo, ktorých z druhej priečky prenasledujú Dáni Mathias Boe/Carsten Mogensen. Ženskými jednotkami sú Číňanky Chen Qingchen/Jia Yifan. Dánskej dvojici Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen patrí tretie miesto. Chen Qingchen je číslom jeden aj v mixe, a to po boku Zheng Siweia. Najlepšími Európanmi sú manželia Chris a Gabrielle Adcockovci, ktorí úradujú na ôsmej pozícii.  

Čo sa slovenských párov týka, v mixe patrí našej reprezentačnej dvojici Milan Dratva/Martina Repiská 157. miesto. Mia Tarcalová s Katarínou Vargovou aktuálne vo štvorhre žien obsadili 454. priečku a Alžbete Peruňskej s Luciou Vojtekovou patrí miesto číslo 643.. U mužov sú Milan Dratva s Matejom Hliničanom na 133. pozícii, a Miroslav Haring s Jurajom Vachálkom obývajú 245. miesto.

Vo dvojhrách je na tom najlepšie už spomínaná Martina Repiská na 92. priečke. Druhou najlepšou Slovenkou v rebríčku je Alžbeta Peruňská, ktorej patrí 754. miesto. Nasleduje Lucia Grenčíková na 785. priečke, ktorú zo 786. miesta prenasleduje Katarína Vargová.

U mužov je slovenskou jednotkou aj naďalej Milan Dratva, ktorému momentálne v rebríčku patrí 171. miesto. O necelých 30 priečok za ním, sa na pozícii 200. nachádza Matej Hliničan. Do tretice spomenieme aj Juraja Vachálka, a jeho 847. miesto.

O body do rebríčka aktuálne bojujú Milan Dratva s Martinou Repiskou na turnaji v Brazílii. Už ďalší týždeň sa ale štvorica Slovákov, menovite Matej Hliničan, Miroslav Haring, Juraj Vachálek a Matej Poláček predstavia na medzinárodnom turnaji v Česku. Koniec mesiaca bude opäť patriť Milanovi s Martou, ktorí skúsia šťastie na podujatí Orleans Masters vo Francúzsku.

Kompletný rebríček nájdete TU.