september 2018
po ut st št pi so ne
         
3
17
             

YSO 2018: Je vylosované!

  14. 2. 2018
Tohtoročný YONEX Slovak Open, teda najprestížnejší turnaj organizovaný na Slovensku sa nám každým dňom blíži. Na konci februára privítame v Trenčíne hráčov z celého sveta, ktorí budú na pôde M-ŠPORTU súperiť o toho najlepšieho. Avšak teraz je dôležité to, že sme už spoznali súperov našich, a teda, že poznáme kompletné vylosovanie turnaja.

Ako už bolo spomínané, mužskou jednotkou by mal byť Ind Abhishek Yelegar. Matejovi Hliničanovi patrí v pavúku číslo dva a jeho súperom v prvom kole bude Bulhar Peyo Boichinov. V hlavnom pavúku je však Matej jediným slovenským zástupcom, a ďalší hráči budú o účasť bojovať v kvalifikácii. Petra Vašíčka čaká duel s Ukrajincom Sergiyom Garistom, Adam Horák nastúpi proti tretiemu nasadenému kvalifikantovi Hannesovi Gerberichovi z Nemecka, Petra Hrnčára čaká meranie síl s Portugalcom Danielom Mendesom, Juraja Vachálka zasa s Poliakom Robertom Cybulskim. V kvalifikácii uvidíme aj Jakuba Horáka, ktorý sa stretne s Dánom Kianom Andersenom a Erika Bartoša, ktorý sa pokúsi zdolať Rakúšana Michaela Schausbergera.

Hlavná súťaž dvojhry žien na čele s Bulharkou Mariyou Mitsovou je bez slovenskej účasti, pretože všetky hráčky nastúpia v kvalifikácii. Alžbeta Peruňská odohrá duel s Poľkou Zuzannou Paryzs, Lucia Grenčíková nastúpi proti Rakúšanke Martine Nost a Alexandra Remeňová si zahrá proti Slovinke Ize Salehar, ktorá je zároveň v kvalifikácii nasadená ako číslom osem.

Francúzi Eloi Adam/Samy Corvee sú jednotky vo štvorhre mužov, v ktorej sú jedinými  slovenskými zástupcami v hlavnej súťaži Miroslav Haring s Jurajom Vachálkom. Majstrov Slovenska ale čaká duel s osmičkami turnaja, Lu Chenom/Ye Hong Weiom z Taiwanu. O postup zabojujú v kvalifikácii Erik Bartoš s Jakubom Horákom, no aj oni budú čeliť dvojici z Taiwanu, Liao Jhuo-Fu/Yang Yang a Adam Horák s Petrom Hrnčárom si zasa sily zmerajú s českým párom Jaromír Janáček/Tomáš Švejda.

V hlavnej súťaži štvorhry žien, kde sú najvyššie nasadeným párom Ruethaichanok Laisuan/Supamart Mingchua z Thajska, uvidíme Alžbetu Peruňskú s Luciou Vojtekovou, ktoré budú v prvom kole čeliť hráčkam z Taiwanu, Kuo Yen Chi/Lin Hsiang Ti. Druhou slovenskou dvojicou v pavúku je Lucia Grenčíková s Alexandrou Remeňovou a tie čaká súboj s Rakúšankami Jenny Ertl/Martina Nost.

Kvalifikácia mixu a v nej všetky slovenské páry. Jakub Horák a Alexandra Remeňová budú v druhom kole čeliť víťazom duelu, ktorý prebehne medzi Miroslavom Haringom/Alžbetou Peruňskou a Hannesom Gerberichom/Annabellou Jager z Nemecka. V druhom kole sa predstavia aj Peter Hrnčár s Luciou Grenčíkovou, ktorí si na súperov musia počkať. Stanú sa nimi víťazi zápasu, ktorý sa uskutoční medzi Dánmi Andreasom Bogebjergom/Annou Bygum a Poliakmi Wiktorom Treckim/Zuzannou Parysz. Erik Bartoš s Luciou Vojtekovou odohrajú duel s Taiwancami Sun Chen-Yu/Tung Ciou-Tong. Dodáme, že turnajovými jednotkami sú poľskí reprezentanti Pawal Pietryja/Anerta Wojtkowska.

Kompletné vylosovanie nájdete na stránke Badminton Europe TU.