august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

ME U15: Slováci spoznali súperov

  1. 2. 2018
16.-18.februára sa v ruskej Kazani uskutočnia Majstrovstvá Európy v kategórii do pätnásť rokov, na ktorých budú Slovensko pod vedením trénera Miloslava Čuntalu reprezentovať Simeon Suchý, Sebastián Kadlec, Sofia Slosiariková a Michaela Telehaničová. Všetci štyria sa pokúsia o čo najlepší výsledok, ale čo na to ich súperi?

Na úvod si predstavíme nasadených hráčov, ktorými sú vo dvojhrách Francúz Alex Lanier s domácou Mariiou Golubevou. Lanier je po boku Lucasa Renoira turnajovou jednotkou aj vo štvorhre chlapcov. U dievčat sú číslom jeden Angličanky Lisa Curtin/Estelle Van Leeuwen a v mixe padlo najvyššie nasadenie na Rusov, Egora Borisova a už spomínanú Mariiu Golubevu.

Čo sa týka losu našich hráčov, ktovie, možno mohli dopadnúť lepšie, no možno aj horšie. V každom prípade, Slováci sa predstavia v štyroch disciplínach, a to vo dvojhrách a štvorhrách. Sebastiána čaká vo dvojhre chlapcov duel prvého kola proti Švédovi Richardovi Jinovi. Simeon sa ocitol priamo v kole druhom, kde si na súpera musí počkať. Ten vzíde zo stretnutie medzi Talianom Lucom Zhou a Čechom Adamom Šulcom.

Vo dvojhre dievčat čaká v prvom kole na Michaelu Angličanka Lisa Curtin, ktorá je turnajovou jednotkou vo štvorhre dievčat. Sofia si podobne ako Simeon zahrá kolo druhé, v ktorom jej súperkou bude buď Švédka Sofia Redy alebo Bieloruska Maryna Yanbayeva.

Štvorhra chlapcov preverí odolnosť a výkonnosť Sebastiána so Simonom hneď v druhom kole. Naša dvojica totiž narazí v úvodnom zápase na nasadený estónsky pár Tauri Kilk/Mario Kirisma. Dievčatá si zahrajú prvé kolo, v ktorom ich zohratosť a aktuálnu formu otestujú Bulharky  Mihaela Chepisheva/Tsvetina Popivanova.

Kompletné rozlosovanie nájdete TU.

BS 1.kolo: Sebastián Kadlec (SVK) – Richard Jin (SWE)

BS 2.kolo: Simeon Suchý (SVK) – víťaz zápasu: Luca Zhou (ITA) – Adam Šulc (CZE)

 

GS 1.kolo: Michaela Telehaničová (SVK) – Lisa Curtin (ENG)

GS 2.kolo: Sofia Slosiariková (SVK) – víťazka zápasu: Sofia Redy (SWE) – Maryna Yanbayeva (BLR)

 

BD 2.kolo: Sebastián Kadlec/Simeon Suchý (SVK) – Tauri Kilk/Mario Kirisma 5/8 (EST)

GD 1.kolo: Sofia Slosiariková/Michaela Telehaničová (SVK) – Mihaela Chepisheva/Tsvetina Popivanova (BUL)