august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

Čo nás čaká: „Február 2018“

  31. 1. 2018
„Áčkové“ turnaje, medzinárodné podujatia, či dva vrcholy v podobe Thomas a Uber cupu a Majstrovstiev Európy do pätnásť rokov, no najmä YONEX Slovak Open 2018, najvýznamnejší turnaj organizovaný na Slovensku... Na to všetko sa môžete tešiť počas februára.

Druhý mesiac sezóny 2018 nám odštartuje losovanie Majstrovstiev Európy do pätnásť rokov, ktoré prebehne zajtra, t.j. 1.februára 2018. Počas víkendu nás čaká celoslovenský turnaj juniorov, a určite bude zaujímavé sledovať kto sa ho zúčastní, a ako si budú jednotliví hráči počínať. 6.februára je na programe bedmintonový turnaj zimnej Univerziády, ktorá sa uskutoční vo Zvolene.

Pokračovať budeme medzinárodným juniorským turnajom Hungarian Junior (8.-11.2.2018), na ktorý do maďarského mesta Pécs vycestujú Andrej Antoška, Jakub Horák, Erik Bartoš, Alexandra Remeňová, Alžbeta Peruňská, Mia Tarcalová a Lucia Vojteková. Víkendový program na Slovensku sa ponesie v znamení Grand Prix A turnaja v kategórii do pätnásť rokov, ktorý sa 10.februára odohrá v Košiciach.

13.-18.februára bude nasledovať Thomas a Uber cup, teda Majstrovstvá Európy mužských a ženských družstiev, ktoré prebehnú v Kazani. Mužský tím v zložení Milan Dratva, Matej Hliničan, Juraj Vachálek, Miroslav Haring a Andrej Antoška povedie Michal Matejka, ženské družstvo, ktoré tvoria Martina Repiská, Lucia Grenčíková, Katarína Vargová, Mia Tarcalová a Alžbeta Peruňská zasa povedie Marián Šulko.

Popri Thomas a Uber cupe sa v Kazani 16.-18. februára uskutočnia aj Majstrovstvá Európy v kategórii do pätnásť rokov, na ktorých nás budú pod vedením Miloslava Čuntalu reprezentovať Simeon Suchý, Sebastián Kadlec, Michaela Telehaničová a Sofia Slosiariková.

17.februára sa u nás pozrieme na celoslovenský turnaj v kategórii do trinásť rokov, a zároveň rozbehneme aj ligové súťaže. Konkrétne, 17.februára je na programe prvé kolo III.ligy, a 18.februára zasa prvé kolo IV.ligy.

Na medzinárodnom juniorskom turnaj Italian Junior budú chcieť 23.-25.februára zažiariť Andrej Antoška a Jakub Horák. Okrem nich sa ale na turnaji v susednej Viedni predstavia Juraj Vachálek a Miroslav Haring. Majstri Slovenska skúsia šťastie na podujatí Austrian Open (21.-24.2.2018). Na Slovensku sa 24.februára odohrá v Púchove Grand Prix A turnaj v kategórii do sedemnásť rokov.

Poslednými dvoma udalosťami budú na prelome februára a marca podujatia YONEX Slovak Open ako aj turnaj YONEX Dutch Junior. Najprestížnejší turnaj organizovaný na Slovensku sa 28.februára až 3.marca uskutoční v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne, a to aj za účasti Mateja Hliničana, Adama Horáka, Petra Hrnčára, Juraja Vachálka, Miroslava Haringa, Jakuba Horáka, Erika Bartoša, Petra Vašíčka, Petra Janckulíka, Lucie Grenčíkovej, Alžbety Peruňskej, Alexandry Remeňovej či Lucie Vojtekovej.  Andrej Antoška spolu s Miou Tarcalovou sa predstavia na spomínanom turnaji Dutch Junior, ktorý sa v holandskom Haarleme uskutoční 28.februára až 4.marca.