august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

Iceland International 2018

  25. 1. 2018
Slovenského reprezentanta Milana Dratvu čaká v nasledujúcich dňoch, pred blížiacim sa Thomas cupom, medzinárodné podujatie Iceland International, na ktorom sa pokúsi o čo najlepší výsledok, a samozrejme o hodnotný bodový zisk do svetového rebríčka.

Iceland International je v Reykjaviku na programe 25.-28.januára 2018. Do najsevernejšieho mesta na svete sa vrátane nášho majstra Slovenska prihlásilo celkovo  207 hráčov z 36 krajín (Anglicko, Česko, Dánsko, Ekvádor, Estónsko, Fínsko, Grécko, Grónsko, India, Island, Izrael, Írsko, Kanada, Litva, Luxembursko, Maďarsko, Malajzia, Maurícius, Mexiko, Moldava, Nemecko, Nórsko, Panama, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Slovensko, Slovinsko, Škótsko, Španielsko, Švédsko, Taiwan, Taliansko, Thajsko, Ukrajina, Wales).

Číslom jeden vo dvojhrách budú Talian Rosario Maddaloni a Kate Foo Kune z Maurícia. Vo štvorhre mužov budú v pozícii jednotiek škótski hráči Alexander Dunn/Adam Hall, vo štvorhre žien zasa Estónky Kristin Kuuba/Helina Ruutel. Najvyššie nasadeným párom v mixe budú dánski reprezentanti Kristoffer Knudsen/Isabella Nielsen.

Milan sa po turnaji vo Švédsku, kde nastúpil vo dvojhre a mixe, predstaví len vo dvojhre, kde ho čaká priamo prvé kolo hlavnej súťaže. Jeho súperom bude 272. hráč svetového rebríčka, Angličan Michael Spencer-Smith, s ktorým má Slovák pozitívnu zápasovú bilanciu. Súperi proti sebe stáli minulý rok v kvalifikácii na turnaji Finnish Open, kde Milan dokázal triumfovať v dvoch setoch (21:7, 21:17). Ako 194. hráč svetového rebríčka je teda v dueli favoritom.

V prípade výhry by Milana čakalo kolo druhé, ktoré je na programe v piatok podvečer. Potenciálnym súperom mu bude šiesty nasadený Rakúšan Luka Wraber, ktorý sa v prvom kole stretne s víťazom kvalifikácie číslo osem.

"Island bude môj posledný turnaj pred ME tímov v Kazani. Dôležité pre mňa bude nebáť sa hrať pestro. Nezávisle na lose som dobre pripravený, a verím si na obstojný výsledok. Určite mi držte palce!" Milan

 

Milanov úvodný zápas je na programe v piatok o 12:55 hod. nášho času, tak nezabudnite držať palce.

Iceland International 2018

Piatok - 12:55 hod. - MS 1.kolo: Milan Dratva (SVK) – Michael Spencer-Smith (ENG)