po ut st št pi so ne

6

Swedish Open: Dratvov koniec v prvých kolách

22. 1. 2018
Slovenský reprezentant Milan Dratva na podujatí z radu International Series vo Švédsku síce nezvíťazil ani v jednom stretnutí, no podľa vlastných slov odchádzal z turnaja spokojný.

18.-21.januára sa úradujúci majster Slovenska Milan Dratva predstavil, v konkurencii ďalších viac ako 250 hráčov z 30 krajín, na turnaji Swedish Open 2018, kde si zahral kvalifikáciu mixu ako aj prvé kolo dvojhry mužov.

Prvé stretnutie Milan odohral v prvý deň turnaja po boku Slovinky Izy Salehar. Spoločne nastúpili v prvom kvalifikačnom kole mixu na duel proti domácemu páru Martin Forssberg/Madeleine Persson. Vyrovnaný priebeh stretnutia naznačoval, že zvíťaziť môže ktorýkoľvek pár, no po výsledku 21:17 a 21:14 sa nakoniec z postupu ďalej tešili Švédi.

Už pred začiatkom turnaja bolo jasné, že pokiaľ chce Milan uspieť, musí podať viac ako len 100%-ný výkon, pretože v prvom kole dvojhry mu los pridelil šiesteho nasadeného Nóra Mariusa Myhreho, 133. hráča svetového rebríčka. Milan na zápas nastúpil odhodlane a priebeh stretnutia vyzeral nádejne. Skúsený Nór však ovládol koncovku prvého setu, zvíťazil so skóre 21:19, a v druhom sete už nenechal nič na náhodu. Po konečnom výsledku 21:19 a 21:14 sa Myhre posunul do druhého kola, a Milan sa s turnajom rozlúčil. Ako však informoval na sociálnej sieti, s niektorými vecami v zápase je spokojný.

„Neľahký los a trpká prehra v prvom kole vo Švédsku. Som však spokojný s niektorými vecami, na ktorých som v poslednej dobe pracoval. Snáď sa mi nabudúce podarí o niečo lepší výsledok.“ Milan

Milana čaká tento týždeň hneď ďalší turnaj na Islande, a my Vás o ňom budeme samozrejme informovať.

Na záver, celkovými víťazmi turnaja sa stali Ind Siddharth Pratap Singh a Dánka Michelle Skodstrup vo dvojhrách, dánsko-novozélandský pár Lasse Molhede/ Oliver Leydon-Davis vo štvorhre mužov, domáce hráčky Emma Karlsson/Johanna Magnusson vo štvorhre žien a Francúzi Thom Gicquel/Delphine Delrue v mixe.