august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

Swedish Open 2018

  17. 1. 2018
18.-21.januára sa v švédskom Lunde odohrá medzinárodný turnaj Swedish Open 2018, a to aj za účasti úradujúceho majstra Slovenska Milana Dratvu, ktorý sa predstaví vo dvojhre a mixe.

Na International Series turnaj do južne položeného Lundu sa vrátane nášho reprezentanta prihlásilo 239 hráčov z 31 krajín (Anglicko, Arménsko, Belgicko, Bulharsko, Česko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, India, Indonézia, Island, Izrael, Írsko, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Nórsko, Nový Zéland, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Škótsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taiwan, Taliansko, Wales).

Najvyššie nasadenými hráčmi budú vo dvojhrách Talian Rosario Maddaloni a Dánka Julie Dawall Jakobsen. Vo štvorhre bude číslo jeden patriť škótskej dvojici Martin Campbell/Patrick Mackhugh. Vo štvorhre žien ako aj v mixe, budú na pozícii jednotiek turnaja Francúzi. U žien to bude dvojica Emilie Lefel/Anne Tran, v mixe zasa pár Thom Gicquel/Delphine Delrue.

Milan si na turnaji zahrá mix a dvojhru, pričom v mixe sa predstaví hneď v zajtrajšej kvalifikácii, ktorá štartuje o 9:00 hod.. Jeho partnerkou bude slovinská hráčka Iza Salehar, a spoločne sa pokúsia prejsť do ďalšieho kola cez švédsky pár Martin Forssberg/Madeleine Persson.

Vo dvojhre si náš hráč zahrá piatkovú hlavnú súťaž, no los sa s ním rozhodne nemaznal, pretože jeho súperom v prvom kole bude šiesty nasadený Nór Marius Myhre, 133. hráč svetového rebríčka. Duel týchto dvoch hráčov bude premiérový, no Myhre sa už na turnaji so Slovákom stretol, pričom v oboch prípadoch stál proti Matejovi Hliničanovi, a v oboch prípadoch zvíťazil. Pravdou je, že oba zápasy sa uskutočnili ešte v rokoch 2014 a 2015, čo je dosť dávno, takže veríme, že náš čerstvý majster dokáže nórskeho súpera zaskočiť.

„Švédsky International Series bude môj prvý tohtoročný turnaj. Cestujem naň s veľkou chuťou hrať. Už v prvom kole hlavnej súťaže narazím na nasadeného Nóra Mariusa Myhreho. Je to skúsený hráč s pár vynikajúcimi výsledkami v poslednom období, ale ja verím vo svoju hru. Na kurt nastúpim aj v mixe, no tentoraz s partnerkou zo Slovinska. Budeme dúfať v najlepšie v našej kvalifikácii.“ Milan

Pozitívnou správou na záver je, že už kvalifikačné duely Swedish Open budú vysielané naživo. Nezabudnite teda sledovať živé vysielanie a držte palce.

Badminton Europe.TV

Swedish Open 2018

XDQ: Dratva/Salehar /4/ (SVK/SLO) – Forssberg/Persson (SWE) 17:21, 14:21

MS 1.kolo: Milan Dratva (SVK) – Marius Myhre /6/ (NOR)